• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Zuckerberg: Dışarı çıkın ve koşun
2016-01-07 10:30:07

Zuckerberg: Dışarı çıkın ve koşun

Dün yayınladığı Facebook mesajında, 2016’da 365 mil (588 km) koşmayı hedeflediğini belirten Zuckerberg, takipçilerine de aynısını yapmalarını önerdi:“Bu...
Dün yayınladığı Facebook mesajında, 2016’da 365 mil (588 km) koşmayı hedeflediğini belirten Zuckerberg, takipçilerine de aynısını yapmalarını önerdi:

“Bu gerçekten oldukça fazla koşu demek, ama delicesine bir mesafe değil. Her gün bir mili, (1.6km) ortalama bir tempoyla, 10 dakikanın altında koşmak anlamına geliyor.”

Tabii, Zuckerberg’in bazı takipçileri, özellikle koşmaya yeni başlayacak olanlar için, bu mesafeyi 10 dakikanın altında koşmanın biraz zor olduğunu savundu.

Kampanyasına “Koşu Yılı” adını veren ve 2015’in “Kitap Yılı” trendini devam ettiren Zuckerberg, geçen sene neredeyse online bir kitap kulübü kurmayı başarmıştı. ” Year of Running” isimli Facebook grubunda, kişisel deneyimlerini paylaşabilecek olan Facebook kullanıcıları merak etmesin; Zuckerberg de periyodik olarak grupta paylaşım yapmaya devam edecek. Zaten şimdiden, grup üyelerinin sayısı 43.000’i geçmiş durumda.

Anlaşılan Zuckerberg, insanların sosyalleşme kültürünü ve hareket etme yetkinliklerini olumsuz yönde etkilediği savunulan Facebook üzerinden, sosyal duyarlılık ve sağlık teması içeren kampanyalar paylaşmaya devam edecek. Bakalım, koşu yılına katılım oranı, geçen senenin kitap kampanyası kadar yoğun olacak mı?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim