• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yaşam Boyu Sağlıklı Kilonuzda Kalmak Mümkün Mü?
2015-12-02 18:00:01

Yaşam Boyu Sağlıklı Kilonuzda Kalmak Mümkün Mü?

Yaşam Boyu Sağlıklı Kilonuzda Kalmak Mümkün Mü? İşte cevabı.Sağlıklı yaşam alışkanlıklarınızı sürdürmek ve sağlıklı kilonuzu korumak eğer...
Yaşam Boyu Sağlıklı Kilonuzda Kalmak Mümkün Mü? İşte cevabı.

Sağlıklı yaşam alışkanlıklarınızı sürdürmek ve sağlıklı kilonuzu korumak eğer çevrenizde destekçiniz yoksa aslında çok zordur. Bunu kilosunu verdikten sonra korumaya çalışan herkes çok iyi bilir. İşte tam da bu problemden yola çıkarak sizin gibi düşünen insanların bir araya geldiği, bir profesyonel eşliğinde yaşadığınız günlük sorunlarınızı ve engellerinizi paylaşabildiğiniz ve tecrübe aktarımı yapabileceğiniz bir ortamı sizin için yaratmak istedik.

 

Bu grubun amacı birbirini hiç tanımayan ama aynı hedef doğrultusunda yaşamını düzenlemek isteyen insanları bir araya getirmektir. Kaç kilo verdiğinizin hiç önemi olmaksızın başarınızı kutlayacak, sizi pozitif anlamda destekleyecek ve belki de yaşam boyu dostluklara dönüşecek bir beraberlik, sağlıklı yaşam kararınızı desteklerken kilonuzu da korumanıza destek olacaktır.

 

Temel hedefin tamamen sağlıklı beslenmek olduğu, dengeli beslenme sistemlerinin konuşulduğu, tecrübe paylaşımlarının ve sorunlarınıza çözüm önerilerinin olacağı bu grupta beslenme listesi yerine gerçek hayattan tecrübeler bulacaksınız.

 

Nasıl işleyecek…

 

Her 2 haftada bir toplanması önerilen bu 4-6 kişilik gurubun her hafta yeni bir konusu ve konu belirleyicisi olacak. Her katılımcının bu iki haftalık süreçte belirlenen hedeflere konsantre olup, yapabildikleri ve yapamadıkları üzerinde görüş bildirmesi beklenecek. Bununla birlikte çözüm odaklı olan işleyiş sürecinde başarılı olunamayan konular üzerinde çözüm önerileri değerlendirilip, her katılımcıya sorunu ile ilgili destek verilecek.

 

Her katılımcının seanslara kendince uygun bulduğu sağlıklı bir ara öğün getirmesi istenecek .

 

Her katılımcıdan günlük tutması (beslenme ve duygusal günlük olarak) istenecek. Haftalık küçük hedefler üzerine kurulacak bu günlüklerde problemler belirlenecek ve katılımcıların birbirine sağladıkları destekle çözüm önerileri konuşulacak, tecrübe paylaşımları yapılacak.

 

Rakamlar yerine daha çok duygusal kaynaklı beslenme problemlerinin konuşulacağı bu toplantılarda katılımcılardan zorlandıkları durumlarla ilgili duygularını aktarmaları istenecek…

 

Toplantılara ara dönemlerde kilosunu korumada başarılı olmuş kişiler davet edilecek ve onların öneri ve paylaşımlarına yer verilecek.

 

Yemek dışında davranış değişikliklerinin hedef alındığı toplantılarda yoğunluklu olarak (spor) fiziksel aktivite önerileri de yer alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim