• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yargıtay'dan CG-NAT verilerine dayalı Bylock dosyaları için çok önemli karar
24 Haziran 2018 Pazar 14:38

Yargıtay'dan CG-NAT verilerine dayalı Bylock dosyaları için çok önemli karar

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, CGNAT verilerinin tek başına delil teşkil etmeyeceğine dair önemli bir karar verdi.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, CG-NAT verileri için önemli bir karar verdi. Daire, kişinin Bylock kullandığının ancak "Bylock sistemine girdiğinin ve sistemi kullandığının USER-ID ve grup elemanlarını içerir Bylock Tespit Değerlendirme Tutanağı ve CGNAT kayıtlarının içeren belgelerle" ispatlanması gerektiğine karar verdi.

Daire, kullanıcı adı ve şifrelerinin belirlenememesi ve fakat CGNAT verileri ile Bylock sunucuna bağlanmanın iki şekilde de anlaşılabileceğine dikkat çekti. Yargıtay, kararında "Sadece CGNAT verisi var ise bu veri, kişinin Bylock sunucusuna bağlandığını gösterebileceği gibi, tuzak yöntemlerle Bylock sunucuna yönlendirilmiş olabileceğini de gösterebilir" demiştir. 16. Daire bu nedenle, kişinin Bylock sistemini kullandığının, CGNAT verisine ilave olarak kullanıcı adı, şifre ve grup elemanlarını içerir Bylock tespit değerlendirme tutanağıyla kesin olarak kanıtlanması gerektiğinin altını çizdi.

Yargıtay 16. Dairesinin bu kararı, kullanıcı adı ve şifresi, içeriği olmayan ve buna rağmen Bylock kullanıcısı olarak görünenler için çok önemlidir. Bu karar tüm delillerle gerçekten FETÖ'cü olduğu kanıtlananların tutuklanması gerektiğini ancak tüm delillerle Bylock kullandığı ispat edilemeyenlerin serbest bırakılması gerektiği anlamına gelmektedir.

İŞTE MAHKEME KARARI

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim