• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
WhatsApp, linkleri engelliyor!
2015-12-03 09:15:03

WhatsApp, linkleri engelliyor!

Kullanıcıların büyük bir kısmını elinde tutan WhatsApp şimdi rakiplerinin işini iyice yokuşa sürmeye karar vermiş görünüyor. Servis, diğer mesajlaşma...
Kullanıcıların büyük bir kısmını elinde tutan WhatsApp şimdi rakiplerinin işini iyice yokuşa sürmeye karar vermiş görünüyor. Servis, diğer mesajlaşma uygulamalarının linklerini engelliyor.

Kısa süre önce güncellenen WhatsApp, link yapısında yeni bir uygulamayı aktifleştirdi. Yeni güncellemede artık sohbet penceresi içerisinde bir link yolladığınızda, ilgili sayfa eğer Open Graph gerekliliklerini karşılıyorsa, konuşma penceresinde sitenin başlığını ve görselini görmek mümkün oluyor. Ancak bu güncellemede Telegram engellenmiş görünüyor.

Aşağıdaki ekran alıntısından da görülebileceği üzere, WhatsApp üzerinde bir Telegram linki yolladığınızda, bu link tıklanabilir yapıda olmuyor. Normalde WhatsApp üzerinde bir link yolladığında, uygulama bunu tanıyor ve tek tuşla erişilebilir olması için tıklanabilir hale getiriyor. Telegram linkleri için ise bu mümkün değil. Hatta Telegram.me haricinde Telegram.org linkine bile tıklanılmıyor. WhatsApp 2.12.327 sürümünde görülen bu durum daha önce Facebook’ta da gündeme gelmiş ancak Facebook bunun kasıtlı yapılmadığını söylemişti. Reddit kullanıcıları tarafından ortaya çıkarılan bu durum, önümüzdeki günlerde tekrar gündeme gelecek gibi duruyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim