• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Webcam üzerinden direkt video paylaşma olmayacak
2015-12-17 10:30:04

Webcam üzerinden direkt video paylaşma olmayacak

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, kuruluşundan bu yana desteklenen bir özelliği artık kaldıracağını duyurdu.YouTube Destek sayfasında...
Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube, kuruluşundan bu yana desteklenen bir özelliği artık kaldıracağını duyurdu.

YouTube Destek sayfasında paylaşılan duyuruya göre artık direkt Webcam üzerinden YouTube’a video yüklenmesine son verilecek. Söz konusu özellik, YouTube’un ilk yıllarından bu yana kullanılıyordu. Ancak YouTube’un yeni standartları için bu uygulamaya artık son verildi.

Google, Webcam üzerinden direkt video yüklenmesinin kaldırılmasını artık pek fazla kullanılmaması ve günümüz standartlarına uymaması gerekçeleriyle kaldıracak. Çünkü Webcam üzerinden kayıt, Flash altyapısını kullanıyor ve Flash artık ikinci plana atılan bir yazılım konumuna geldi. Sistem kaynaklarını aşırı tüketmesi sebebiyle çoğu platform, Flash ile olan bağlarını koparıyor. İlgili özellik 16 Ocak 2016 tarihinden itibaren kullanılamayacak. Alternatif yöntem olarak Webcam ile videoyu bilgisayara kaydedileceği ve o şekilde yüklenebileceği belirtilmiş. YouTube, Mac için Photo Booth, Windows için ise “Kamera” yazılımlarını öneriyor ve bu şekilde kullanıcıların olumsuz olarak etkilenmemesini istiyor. Android ve iOS cihazlardan video yüklemelerin kaldırılmadığı özel olarak belirtilmiş.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim