• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
VAHŞET - 35 Türkmenin başını kestiler
2016-01-05 23:15:02

VAHŞET - 35 Türkmen'in başını kestiler

IŞİD, Suriye'deki bir köyde 35 Türkmen'in kellesini keserek köy meydanına attı.IŞİD'in elindeki Azez'e bağlı Düden köyü, yoğun çatışmaların ardından...
IŞİD, Suriye'deki bir köyde 35 Türkmen'in kellesini keserek köy meydanına attı.

IŞİD'in elindeki Azez'e bağlı Düden köyü, yoğun çatışmaların ardından ve kısa bir süre önce Türkmen "Sultan Murat Tümeni" tarafından alınmıştı. Köyü kaybeden IŞİD korkunç bir plan hazırladı. IŞİD militanları, sakallarını kesti ve kıyafetlerini değiştirerek köy halkının arasına karıştı.

 

Militanlar bir pusu kurarak 35 Türkmen'in kafasını kesti ve kellelerini de köy meydanının ortasına bıraktı.

 

Türkmen kuvvetleri kaçan IŞİD militanlarını yakalayabilmek için bölgede bir dizi operasyon başlattı. IŞİD kurbanlarından Ali Mustafa'nın Gaziantep'te yaşayan ağabeyi Cemal Mustafa, Araplar'ın oluşturduğu "Cephe Şemiyye Birliği"nin IŞİD ile işbirliği halinde çalıştığını ve Türkmenler'e "tehlike yok" diyerek IŞİD militanlarının köye girmelerini sağladığını söyledi.

 

Cemal Mustafa, tüm çağrılarına rağmen Türkmenler'in hava desteği almadığını ve Türkmen bölgelerinin ateş altında olduğunu söyledi. Mustafa, "Her gün onlarca Türkmen katlediliyor ve yurtlarından çıkarılıyor, ancak kimse bize sahip çıkmıyor. Yeter artık. Sesimizi duysunlar. Dünya bu savaşa son versin" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim