• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Uyuşturucu’dan 10 yıl istenen ‘Ezhel’ ilk duruşmada beraat etti
19 Haziran 2018 Salı 12:58

‘Uyuşturucu’dan 10 yıl istenen ‘Ezhel’ ilk duruşmada beraat etti

Uyuşturucu suçlamasıyla tutuklanan ‘Ezhel’ lakaplı rapçi Ömer Sercan İpekçioğlu, yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.

İpekçioğlu, ‘uyuşturucu kullanımını özendirme ve kolaylaştırma’ suçlamalarıyla 24 Mayıs’ta tutuklanarak Maltepe Cezaevi’ne konulmuştu.

Rapçi hakkında ‘uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme’ suçundan beş yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ve bin günden 10 bin güne kadar adli para cezası istemiyle dava açılmıştı.

İlk duruşmada beraat

İpekçioğlu, bugün Anadolu adliyesindeki İstanbul 44’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına avukatı Fuat Ekin’le katıldı.

İpekçioğlu’nun çok sayıda hayranı duruşma salonunun yetersizliği nedeniyle salona alınmadı. İpekçioğlu’nun annesi Ulya Turgut’la yakınları ve gazeteciler duruşmayı takip etti.

‘Kenevirle fotoğraf muziplik olsun diye’

Kimlik tespiti yapılan İpekçioğlu, müzisyen olduğunu ve aylık gelirinin de 100 bin lira olduğunu söyledi.

İddianamede dile getirilen suçlamalara yönelik savunmasını yapan İpekçioğlu, hint keneviriyle çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğrafa ilişkin “Ankara Kızılay’da arkadaşımın giyim dükkanı vardır. Orada ufak bir yeşil alan var. Esrar bitkileri gördük, söktük ve elimde cep telefonu vardı, onunla fotoğraf çektim. Selahattin Özdemir’in bir şarkısının sözlerini yazarak fotoğrafı sosyal medyada paylaştım. Muziplik olsun diye paylaştım” dedi.

Şarkı sözünde uyuşturucuya özendirmekle de suçlanan rapçi, ‘Geceler’ isimli parçamda ise gecelerin karanlığında, gizeminden bahsediyorum. Sanatsal, edebi bir dille anlattım. Türkiye’de çekilecek olan bir diziye müzik olarak yazdım. Bu parçada uyuşturucu maddeye özendirmek kastım yoktur” diye konuştu

Hakim Dilber Atalay, rapçinin “Yarınımız yok” isimli parçasını hatırlatarak bu parçadan birkaç söz söylemesini istedi.

‘Sanat eseri olduğunu düşündüm’

Parçadan bir kaç söz söyleyen İpekçioğlu, “Bu şarkıda ben uyuşturucunun zararlarını anlattım. Kullanıldığı takdirde ölüme neden olduğu temasını işledim. Suç işlemek kastıyla hareket etmedim. Eserlerim hayal ürünüdür. Suçsuzum, beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

Hakim Atalay “Suç işleme kastıyla hareket etmediğine inandım. Sanat eseri olduğunu düşünerek beraatine karar verdim” dedi.

‘Yaşasın tam bağımsız rap’

Rapçinin annesi.

Adliye dışında konuşan rapçinin annesi Ulya Turgut, dövmeyi sevmediği halde koluna oğlunun adını yazdığını belirterek “Yaşasın tam bağımsız rap” dedi.

İpekçioğlu’nun sevgilisi Ecem Güvenciler de sevgilisinin sadece inandığı şeyi yaptığını belirterek “Başardığımıza çok sevindim. Sanata özgürlük! Sanatımızı engellemesinler” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim