• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Unuttuğunuz banka hesabı var mı? Kontrol edin!
2016-02-06 17:45:02

Unuttuğunuz banka hesabı var mı? Kontrol edin!

Unutulan banka hesapları yayınlandı. TBB'nin internet sitesinden yayınlanan hesapları kontrol edebilirsiniz.TBB'den yapılan açıklamaya göre birlik, zaman...
Unutulan banka hesapları yayınlandı. TBB'nin internet sitesinden yayınlanan hesapları kontrol edebilirsiniz.

TBB'den yapılan açıklamaya göre birlik, zaman aşımına uğramış mevduat, emanet ve alacakların listesini www.zamanasimi.org/tbb adresinde yayınladı.

TIKLA KONTROL ET

Bireyler, mayıs 2016 sonuna kadar zaman aşımına uğrayan hesapları olup olmadığını site üzerinden kontrol edebilecek. Yaptıkları aramada zaman aşımına uğramış hesapları olduğunu öğrenenler, bu hesapları kapatabilmek için 15 Haziran 2016 tarihine kadar ilgili banka şubelerine kimlik kartı ile başvurabilecek.

Bankalardaki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar on yıl içinde aranmadıkları takdirde 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre zaman aşımına tabi oluyor.

Zaman aşımına uğrayan hesaplar, gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devrediliyor.

Vatandaşlar, zaman aşımına uğrayan hesapları olup olmadığını TBB'nin her yıl şubat ayında aktif hale getirdiği www.zamanasimi.org/tbb internet sitesindeki arama motorunu kullanarak öğrenebiliyor, dilerlerse hesaplarını kapatabiliyor.

TIKLA KONTROL ET

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim