• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üniversite Öğrencilerine Hobi Bahçesi
2015-12-18 12:15:03

Üniversite Öğrencilerine Hobi Bahçesi

Karacabey Meslek Yüksek Okulu (KMYO), öğrenciler için 2 bin metre karelik hobi bahçesi kurdu/IHAKaracabey Meslek Yüksek Okulu (KMYO), öğrenciler için 2...
Karacabey Meslek Yüksek Okulu (KMYO), öğrenciler için 2 bin metre karelik hobi bahçesi kurdu/IHA

Karacabey Meslek Yüksek Okulu (KMYO), öğrenciler için 2 bin metre karelik hobi bahçesi kurdu. Karacabey Meslek Yüksek Okulu Süt ve Besi Programı öğrencilerinin yürüttüğü proje kapsamında, okul bahçesinde toplam 10 bin metre karelik alan uygulama alanı ve hobi bahçesi olarak düzenlendi. Okul Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tayar'ın destekleri ile atıl durumda olan bölümler, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın teknik desteğiyle gerekli bakım ve düzeltme çalışmaları yapıldıktan sonra, Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem ve Fimaks A.Ş.'nin yardımlarıyla işlenerek ekilebilir duruma getirildi. 8 bin metre karelik yem bitkileri uygulama sahasında, yurdun çeşitli bölgelerinden getirilen buğday, arpa, yulaf, mısır, yonca, fiğ gibi çeşitli tohumların ekimi yapılarak, hayvan beslemede kullanılan yeşil yem bitkilerinin bir arada yetişmesi sağlanacak. Okul öğrencilerinin tamamının kullanımına açılan hobi bahçesinde, öğrenciler, öğretim görevlileri ve personele talepleri doğrultusunda yer tahsisleri yapılarak çeşitli sebze, çiçek, fidan türü ürünleri yetiştirmeleri sağlanıyor.

Katılımcıların bireysel veya gruplar halinde işleyerek tarımsal üretim yapacakları alanda ilk tohum ekimini Karacabey Belediye Başkan Yardımcısı Osman Çatak ve Okul Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tayar birlikte yaptı. Okul müdür yardımcıları, öğretim üyeleri ile çeşitli bölümlerden gönüllü öğrencilerinde katıldığı ekim töreninde, 600 metre karelik bir alana lahana, ıspanak, dereotu, soğan gibi ürünlerin ekimi yapıldı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim