• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkler, İranı aydınlatmaya talip!
2015-12-08 17:30:04

Türkler, İran'ı aydınlatmaya talip!

İran'da yapılan fuarda öne çıkan değerlendirme; aydınlatma sektörü için İran’da önemli fırsatlar var.Aydınlatma ekipmanları sektörü İran’daki...
İran'da yapılan fuarda öne çıkan değerlendirme; aydınlatma sektörü için İran’da önemli fırsatlar var.

Aydınlatma ekipmanları sektörü İran’daki fırsatları mercek altına aldı. İran Enerji Bakanlığı tarafından düzenlenen 15. İran Uluslararası Elektrik Fuarı’na bu yıl Türkiye’den toplam 34 firma katıldı. Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET), fuar kapsamında İran pazarındaki gelişimi yakından izlemek üzere Aydınlatma URGE Takımındaki 13 firmanın yer aldığı bir fuar katılımı düzenledi. TET İlet URGE Takımı, fuarda gördükleri ilgiden memnundu.

 

TET organizasyonuyla 15. İran Uluslararası Elektrik Fuarı’na katılan 13 firma, 38. Hall’de ürünlerini sergileme fırsatı buldu. İran’ın yanı sıra bölge ülkelerden gelen ziyaretçiler, Türk firmalarına yoğun ilgi gösterdi. Ekonomi Bakanlığı’nın desteği ile kurulan TET İlet URGE Takımının İran fuarına katılan TET Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Öztürk ve Besim Tuncay Oktayer, firmaların stantlarını gezerek hem ürünleri hem de fuar ile ilgili görüşlerini aldılar. İran Ticaret Müşaviri Himmet Geriş, Uluslararası İran Elektrik Fuarı’nda TET standını ziyaret etti. Geriş, İran ve Türkiye arasındaki ticarette yaşanan sorunlar ve bunların çözümüne yönelik yürütülen çalışmalar hakkında TET Yöneticilerine bilgiler verdi.

 


İlet URGE Takımı’nda yer alan firmaların temsilcileri, Tahran’ın elektrikçiler çarşısı olarak bilinen Lalezar Çarşısı’na düzenlenen gezide buradaki firmalarla görüşme imkanı da buldular. Son tüketiciye seslenen aydınlatma ekipmanlarının satışının gerçekleştiği çarşıda, İran’daki ürünlerin Türk ürünlerine kıyasla yaklaşık 2-2,5 kat daha pahalı olduğu görüldü.

 


TET Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Öztürk ve Besim Tuncay Oktayer, Tahran dönüşü heyet ile ilgili yaptıkları değerlendirmede, aydınlatma sektörü için İran’da önemli fırsatlar olduğunu dile getirdiler. Türk ürünlerinin kalite, tasarım ve fiyat olarak İranlı tüketicilerin beklentilerini karşılayacak düzeyde olduğunu ancak firmaların pazara girmeden önce mutlaka iyi bir temsilci ve bayi ilişkisi kurmaları gerektiğine dikkat çektiler.

 
İRAN FUARINA KATILAN İLET URGE FİRMALARI
1 Alkan San. Tic. A.Ş.,
2 Baytaş Aydınlatma,
3 Beş A Elektrik ve Elektronik,
4 Elektronik Cihazlar,
5 El-Kom Elektronik,
6 Elte Pano,
7 Er Elektronik,
8 Federal Elektrik,
9 Gecem Aydınlatma,
10 İkizler Aydınlatma,
11 Lamp 83 Aydınlatma,
12 Odsel Elektronik,
13 Pelsan Aydınlatma,

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim