• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye’nin İlk Facebook Şarkı Yarışması
2016-01-07 15:00:02

Türkiye’nin İlk Facebook Şarkı Yarışması

Türkiye’nin İlk Facebook Şarkı Yarışması: Söz Sende Müzik SendeTelevizyon kanallarında şarkı yarışmaları izlemeye alıştık. Güzel sesleri ile...
Türkiye’nin İlk Facebook Şarkı Yarışması: Söz Sende Müzik Sende

Televizyon kanallarında şarkı yarışmaları izlemeye alıştık. Güzel sesleri ile karşımıza çıkan, bazen profesyonel, bazen fark edilmemiş cevherleri izliyor, oyluyor, destekliyoruz.

 

Bu zamana kadar alışkın olduğumuz bu tarz yarışmalardan farklı olarak, Türkiye’de ilk kez Online’da gerçekleşen yeni bir konsept ile Facebook Şarkı Yarışması ile karşı karşıyayız. Müzisyen Barış Özkırış tarafından gerçekleştirilen yarışmada keşfedilmemiş besteciler aranıyor.

 

Yarışmanın çıkış sebebi ise bir hayli ilginç. Barış Özkırış şu şekilde anlatıyor: ‘Çok uzun zamandır, yazın hit olabilecek bir beste arıyordum, fakat bir türlü bulamıyor ve müzik sektörünün bir kısır döngü içerisine girdiğini düşünüyordum, hep aynı sözler, aynı melodiler. Bu yarışma ile, adını duyuramamış, çok yetenekli insanlara bir şans verebileceğimizi düşünerek fikir doğdu ve hızlıca hayata geçirdik.

 

Dedik ki, 'Söz Sende Müzik Sende’ Güzel bir amaçla doğan bu yarışma ile, Barış Özkırış hem hayalindeki pop tarzındaki besteye ulaşabileceğini, hem de besteyi yapan kişinin güzel bir şansa sahip olabileceğine inanıyor. Yarışmanın yalnızca Facebook kanalından yapılıyor oluşunun nedenini ise, ‘Facebook artık hepimizin hayatının bir parçası ve Facebook üzerinden katılımın gerçekleşmesi, bir çok insana cesaret vereceğini ve katılımı arttıracağını düşündüm, o sebeple de Facebook üzerinden bir oylama sistemi hazırlayarak, önce halk oylaması, sonrasında ise kalan 10 şarkıdan birini seçme kararı verdik’ diyor.

 

Görünen o ki, ülkemizde müzik yarışmaları bu kadar ses getirirken, herkesin rahatlıkla katılabileceği, bu online yarışmaya katılımının yüksek olacağından şüphe yok. Ödülün de 2.500 TL olması ve devamında besteciye gelecek ün; gizli köşede kalmış bir çok şarkıyı su yüzüne çıkaracaktır. Herkese şimdiden başarılar dileriz.

 

Yarışma Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=-2R04S9z1GY

 

 

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

 

Son Katılım Tarihi: 31 OCAK 2016

 

Oylama Bitiş Tarihi: 7 ŞUBAT 2016

 

Sonuçların Açıklanması: 2016 Şubat Ayı İçerisinde

 

Ödüller : 1.’ye: 2.500 TL değerinde para ödülü verilecektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim