• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeden Rusyaya sert yanıt
2015-12-31 13:45:02

Türkiye'den Rusya'ya sert yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya'nın "başkalarına insan hakkı dersi vermeye çalışmasının kara mizah örneği olduğunu" söyledi.Bilgiç,...
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Rusya'nın "başkalarına insan hakkı dersi vermeye çalışmasının kara mizah örneği olduğunu" söyledi.

Bilgiç, Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'nin PKK terör örgütüne  karşı yürüttüğü operasyonlarla ilgili açıklaması hakkındaki soruyu yanıtladı. 

 

Bilgiç, yazılı cevapta şu ifadeleri kullandı: 

 

"Demokrasi, hukuk devleti ve insan hakları konusundaki sicili herkesçe  gayet iyi bilinen, uluslararası hukuku açıkça ihlal ederek Ukrayna ve Gürcistan  gibi komşu ülkelerde doğrudan ve hibrit savaş yoluyla yaptıkları bütün dünyada  infial uyandıran, Suriye'de eli kanlı diktatörün insanlığa karşı işlediği vahim  suçlara her türlü siyasi ve askeri desteği sağlayan ve son olarak yüzlerce  sivilin ölümüne yol açan bombardımanları bilfiil gerçekleştiren bir ülkenin  başkalarına insan hakkı dersi vermeye kalkışması sadece bir kara mizah  örneğidir." 

 

Rusya Dışişleri Bakanlığı, "Moskova'nın Türkiye'nin güneydoğusundaki  durumdan endişelendiği ve Ankara'yı Kürt sorununu sadece siyasi yöntemlerle  çözmeye çağırdığı" yönünde açıklama yapmıştı. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim