• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiyeden İrana sert tepki
2015-12-06 17:00:06

Türkiye'den İran'a sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İranlı mevkidaşı Ruhani arasında geçen telefon konuşmasıyla ilgili Tahran yönetiminden gelen yalanlamaya Türk Dışişleri...
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İranlı mevkidaşı Ruhani arasında geçen telefon konuşmasıyla ilgili Tahran yönetiminden gelen yalanlamaya Türk Dışişleri cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'nın IŞİD petrolleri ile ilgili iddialarına yönelik İran basınında çıkan haberler ile ilgili mevkidaşı Hasan Ruhani'yi aradığını söylemişti. Bunun üzerine Tahran yönetimi de bu konuşma sonrası haberlerin kaldırıldığı yönündeki açıklamaları yalanlamıştı.

Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin yaptığı telefon görüşmesinin sadece kayıtlarda olmadığını İran makamları tarafından da bilindiğini belirtti.

Açıklamada, "Sözkonusu görüşmeyi yapılmamış saymak veya içeriğini çarpıtmaya gayret etmek, sadece gayrıahlaki olmakla kalmayıp, gerçekleri komşu İran halkından saklamak anlamına da gelmektedir" denildi.

Bakanlık; "Halkına karşı devlet terörü yapan eli kanlı şam rejimiyle işbirliği içinde krizin tırmanmasına yol açan devletlerin ülkemize terörizmle ilgili ithamlarda bulunmalarının ciddiye alınacak bir yönü bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim