• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye, tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşıyor
2015-12-29 14:30:04

'Türkiye, tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşıyor'

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu...CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "Kaçak...
Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "Kaçak Saray' başlığıyla bir yazı çıkmış. Diyor ki savcıya; ''Kanuni işlem yapın, sonucundan da bana bilgi verin' diyor. Kimsin sen? Kim savcıya talimat vermeyi hangi yasa ön görüyor?" dedi.

 

Kılıçdaroğlu, hükümetin asgari ücreti 1300 TL yapma kararıyla ilgili olarak, "Asgari ücretin ne olduğunu bilmezlerdi, bizden öğrendiler" ifadesini kullandı. 

 

Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşıyor. Böyle demokrasi mi olur, böyle hukuk mu olur. İnsanların can güvenliği yok. 32 gazeteci hapiste"  dedi.

 

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları 

Asgari ücretin ne olduğunu bilmezlerdi, bizden öğrendiler.

 

Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşıyor. Böyle demokrasi mi olur, böyle hukuk mu olur. İnsanların can güvenliği yok. 32 gazeteci hapiste.

 

Asgari ücreti bizden öğrendiler. Evet, bizden öğrendiler. Şimdi değerli arkadaşlarım, şu anda Türkiye, tarihinin en büyük krizlerinden birisini yaşıyor. Allah aşkına çıkın sokakta bir vatandaşa sorun “Bu ülkede adalet var mı?” Niye yok? Kim bu hale getirdi. Dilleri dönse CHP diyecekler ama biz iktidarda değiliz. Kim bu ülkeyi yönetiyordu 13 yıldır. Hangi vatandaşımın can ve mal güvenliği var.  

 

Gazeteciler doğru haber yaptılar diye hapisteler. 32 gazeteci hapiste. Böyle demokrasi mi olur? Hukukun üstünlüğü; hangi üstünlük? Egemenlerin üstünlüğü var. 

 

17-25 Aralık olaylarını bile darbe olarak nitelendirdiler. Siz ne yaptınız? Hırsızlığınız ortaya çıktı. Bir hükümetin, bir devletin, soyulduğuna tanık oldu bu devlet. Geçen hafta madem ki darbe diyorsunuz dediler, araştırma önergesi verildi. Gelin darbeyi araştıralım dedik. Ret oyu verdiler; bunu hiç araştırmayalım diye. İki yüzlü siyaset Türkiye’yi bu noktaya getirdi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim