• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye, IŞİD hedeflerini vurdu
2016-01-14 16:00:02

Türkiye, IŞİD hedeflerini vurdu

Davutoğlu, Sultanahmet'teki terör saldırısının ardından Suriye ve Irak'taki IŞİD hedeflerinin vurulduğunu açıkladı.Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki...
Davutoğlu, Sultanahmet'teki terör saldırısının ardından Suriye ve Irak'taki IŞİD hedeflerinin vurulduğunu açıkladı.

Başbakan Davutoğlu, Ankara'daki büyükelçiler toplantısında yaptığı açıklamada, "Bu alçakça saldırının IŞİD tarafından yapıldığının tespit edilmesini müteakip, Silahlı Kuvvetlerimize verdiğimiz talimatla o andan bugüne kadar yaklaşık 48 saat içinde IŞİD mevzilerine Suriye'de ve Irak'ta 500'e yakın kara atışı vasıtasıyla top ve tank atışıyla taarruzda bulunulmuş ve IŞİD mevzileri, sığınakları hem Başika'da, Irak'ta hem de Suriye'de sınır boyumuzda bütün imkanlarımızla vurulmuş, 200'e yakın IŞİD mensubu, bunlar tek tek tespit edilen, aralarında bazı sözde bölge yöneticilerinin de olduğu IŞİD mensubu son 48 saat içinde etkisiz hale getirilmiştir" dedi.

 

"MİSLİYLE CEZALANDIRILACAK"

 

Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

 

"Bundan sonra da Türkiye'ye, Türiye'nin misafirlerine yönelecek her tehdit, misliyle mukabele ile cezalandırılacaktır. IŞİD terör örgütü, Türkiye sınırlarından tümüyle ayrılıncaya kadar, kısa dönemde bölgemizde ve dünyada mübarek dinimiz İslam'ın adını lekeleyecek davranışları sürdürdükçe de bütün bu etkisini kaybedene kadar en kararlı mücadeleyi göstermeye devam edeceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim