• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Telekom akıllı telefonunu tanıttı
2015-12-01 14:45:03

Türk Telekom akıllı telefonunu tanıttı

Türk Telekom Grubu kendi markasını taşıyan ve parmak izi özelliğine sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175’i tanıttıTürk Telekom Grubu, kendi...
Türk Telekom Grubu kendi markasını taşıyan ve parmak izi özelliğine sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175’i tanıttı

Türk Telekom Grubu, kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175’i düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Türkiye’de parmak izi okuyucusuna sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175, metal gövdesi, 5,5 inç full HD çözünürlüğündeki ekranı, gerçek 8 çekirdekli işlemcisi ile performans ve tasarım olarak sınıfının en iyisi. 13 MP arka, 5 MP ön kamera ve Kamera+ uygulaması ile çok kaliteli fotoğraf çekme özelliğine sahip.

 

 

 

Sadece Türk Telekom Grup mağazalarında müşteriyle buluşacak olan TT175, KDV dahil 899TL’lik peşin fiyatıyla 3 Aralık’ta satışa sunuluyor. TT175’e sahip olmak isteyenler, Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek avantajlı kampanya ve taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanabilecekler.

 

 

 

Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir: “Türk Telekom Grubu’nun mobil markası Avea ile başladığımız, ‘kendi markamızla akıllı telefon üretme işine’ bugün artık ‘Türk Telekom’ markası ile devam ediyoruz. Entegrasyon sürecimizin çok önemli sonuçlarından biri olan TT175, bu kapsamda elde ettiğimiz bilgi birikimi ve en son teknolojinin bir ürünü olarak ortaya çıktı. Yola çıkarken amacımız her bir müşterimizin, akıllı telefon deneyimini uygun fiyata yaşayabilmesiydi. Bu amaçla kat ettiğimiz yolda, cihazlarımız ve marka işbirliklerimiz ile akıllı telefon deneyimini her seferinde bir üst noktaya taşıdık. Akıllı telefon penetrasyonunda çok uzun süredir devam ettirdiğimiz birincilik, bu konuya verdiğimiz önemin ve ulaştığımız başarının en somut kanıtı. TT175 sadece mobil müşterilerimize değil; internet ve ev telefonu sahibi müşterilerimize de hitap eden bir marka olacak.”

 

 

 

Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk: “Türk Telekom Grubu olarak, yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturma felsefemizi 175 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle birleştirerek TT175’e imza attık. TT175, gerek yüksek performansı ve şık tasarımıyla, gerekse 899TL’lik fiyatıyla, Türk Telekom Grubu hizmetlerinin ayrıcalıklarını yaşamak isteyen tüm müşterilerimiz için uygun bir tercih olacak. TT175, müşterilerimizin bizden beklentisini, ihtiyacını analiz ederek ortaya çıkardığımız; operatör markalı cihazlarda bir ilk olan parmak izi özelliği, yazılımı ve donanımı ile sınıfındaki en gelişmiş akıllı cihaz.”

 

 

 

Türk Telekom Grubu, 175 yıllık tecrübesi ile teknoloji liderliğini simgeleyen ve kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175’i, 30 Kasım’da düzenlenen bir etkinlikle tanıttı. Parmak izi okuma özelliğine sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175’in tanıtıldığı gecenin ev sahipliğini, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk üstlendi. Sunuculuğunu Öykü Serter’in yaptığı gecede, pop müzik sanatçısı Bengü davetliler için çok özel bir konser verdi. Gecede düzenlenen yarışmaya katılan ve ilk beşe giren davetlilere TT175 hediye edildi.

 

Erkan Akdemir: “TT175, 175 yıllık deneyim, müşteri odaklı yaklaşım ve akıllı

 

cihaz konusunda elde ettiğimiz bilgi birikiminin en son örneği”

 

 

 

 

Türk Telekom Grubu’nun kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175’in arkasında büyük bir teknoloji ve tecrübe olduğuna değinen Erkan Akdemir: “Bundan tam üç yıl önce, Türk Telekom Grubu’nun mobil markası Avea ile akıllı telefon pazarına girdiğimiz günden itibaren çok hızlı yol aldık. Bu bakış açımızın bir sonucu olarak bugün müşterilerimizin üçte ikisi akıllı telefon sahibi. 2015’in üçüncü çeyreğinde akıllı telefon penetrasyonumuz yüzde 64. Bu rakamlar, Türkiye’de 11 milyona yakın kişiyi bugünün teknolojisiyle ve geleceğin fırsatlarıyla buluşturduğumuz anlamına geliyor. Önümüzdeki dönemde bu rakamları daha da yükselteceğiz. Piyasaya çıktığı ay ‘en çok satan akıllı telefon sıralaması’nda birinci sıraya oturan cihazlar yapmaya devam edeceğiz. TT175’in yeni rekorların da kapısını açacağına inanıyoruz” dedi.

 

 

 

Akdemir sözlerini söyle sürdürdü:

 

“Nisan ayında başlayacak 4.5G akıllı telefon pazarı için büyük fırsatları beraberinde getirecek. Liderliğini üstleneceğimiz bu yeni mobil dönemde de, sahip olduğumuz frekanslar ve Türkiye’nin 81 ilini birbirine bağlayan 206 bin km’lik fiber optik altyapımızla yine fark yaratacak ve müşterilerimize gerçek 4.5G deneyimi biz sunacağız. 4.5G teknolojisine uyumlu bir cihaz olan TT175 ile de müşterilerimizin bu yeni mobil döneme hazır olarak girmelerini sağlayacağız.”

 

 

 

Dehşan Ertürk: “TT175 ile yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturuyoruz”

 

 

 

Dehşan Ertürk ise Türk Telekom Grubu’nun ilk akıllı telefonu TT175 ile ilgili şu bilgileri paylaştı: “Dünya sürekli daha akıllı bir geleceğe doğru gidiyor. Birçok işimizi akıllı cihazlar sayesinde yapar olduk. Bunların beraberinde getirdiği konfora ve rahatlığa da çok kolay alışıyoruz. Bize sunulan her yenilik beraberinde yeni bir deneyim, yeni özellikler ve servislerin yanı sıra yeni ihtiyaçlar, yeni beklentileri de beraberinde getiriyor. Bunun en güzel örneğini akıllı telefonlarda yaşıyoruz. Tüketicilerin akıllı telefonlara gösterdiği ilgi olağanüstü. Grup olarak, mobil alanda ortaya koyduğumuz doğru stratejiler ve uygun teklifler sayesinde akıllı telefon sahiplik oranında 4 yıldan uzun bir süredir Türkiye’nin lider operatörüyüz. Hem kendi markalı cihazlarımızla hem de üretici işbirliklerimizle akıllı cihaz pazarına yön veriyor, liderlik ediyoruz.

 

 

 

Türk Telekom Grubu olarak, şimdi de yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturma felsefemizi 175 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle birleştirerek TT175’e imza attık. TT175, gerek yüksek performansı ve şık tasarımıyla, gerekse 899TL’lik fiyatıyla Türk Telekom Grubu hizmetlerinin ayrıcalıklarını yaşamak isteyen tüm müşterilerimiz için uygun bir tercih olacak. TT175; müşterilerimizin bizden beklentisini, ihtiyacını analiz ederek ortaya çıkardığımız; operatör markalı cihazlarda bir ilk olan parmak izi özelliği, yazılımı ve donanımı ile sınıfındaki en gelişmiş akıllı cihaz. TT175 ile yine Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz ve cihazımızı Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek taksitli ödeme seçenekleriyle satışa sunuyoruz.”

 

 

 

Türk Telekom Grubu Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül ise gerçekleştirdiği sunumda TT175’in sahip olduğunu öne çıkan özellikleri hakkında şunları söyledi:

 

 

 

“TT175, Türkiye'de kendi sınıfındaki cihazlarda bir ilk olan, metal tasarım ve 0,5 saniyede kullanıcısını tanıyan yüksek hızlı parmak izi okuyucusuna sahip. Cihazın yazılımını ve donanımını; 5,5 inç Full HD ekranda eğlenceyi ve üretkenliği ideal seviyeye taşıyacak bir tasarım anlayışıyla bir araya getirdik. Yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar ve profesyonel seviyedeki Kamera+ uygulaması ile fotoğraf çekim deneyimini en üst noktaya taşıdık. Tüm bunların yanında TT175’e özel tasarlanmış kişiselleştirilebilen arayüz, el yazısıyla akıllı arama, kolay kullanım modu, TT175’e özel olarak tasarlanmış uygulama simgeleri, TT175’in sahip olduğu özelliklerin yalnızca bir kısmını oluşturuyor.”

 

 

 

TT175’in özellikleri:

 

Yüksek hızlı parmak izi okuyucusu ile kendi sınıfında bir ilke imza atıyor…

 

TT175, Türkiye’de parmak izi okuyucusuna sahip ilk operatör markalı cihaz olma özelliği ile 0,5 milisaniyede kullanıcısını tanıyor. Aynı zamanda şık metal gövdesi, 5,5 inçlik full HD ekranı ve gerçek 8 çekirdekli işlemcisi ile mükemmel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

 

 

 

Yüksek çözünürlüklü kameralar, yetenekli Kamera+ uygulaması

 

TT175 sahip olduğu ön ve arka kamerasıyla kullanıcısına her an kaliteli fotoğraf çekme imkânı sunuyor.13 MP olan arka kamerasında otomatik odaklama ve LED flaş yer alıyor. Bu kamera ekrana dokunarak netleme, yüz algılama, HDR ve panorama gibi özelliklere sahip. Hareket algılama yeteneğine sahip 5 MP’lik ön kamera elle yapılan “V” işaretini hemen algılıyor ve 3’ten geriye doğru sayarak fotoğraf çekimini gerçekleştiriyor. Ön kamera çekiminde kusursuz fotoğraf elde etmek isteyenler için ayrıca güzel yüz modu da bulunuyor. TT175’in ana kamerası profesyonel seviyedeki Kamera+ uygulaması ile kullanıcılarına yüksek kalitede fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra, video montajlama, ek bir uygulamaya gerek duymadan kolaj yapma ve ortam ışığına göre renk ayarlayabilme gibi yaratıcıklarını açığa çıkaran bir kamera deneyimi sunuyor.

 

 

 

Üç farklı renk seçeneğine sahip TT175’e çok yakında

 

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi geliyor…

 

Yalnızca Türk Telekom Grubu mağazalarında satışa sunulacak olan TT175; silver, dark grey ve gold olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip. Cihazda yer alan duvar kâğıtları Türk Telekom renklerini ve motiflerini içeren, aynı zamanda mobil trendlere uygun modern tasarımlar arasından Türkiye’deki kullanıcılar için özel olarak seçildi. Android Lollipop işletim sistemiyle sunulan cihaza çok yakında 6.0 Android Marshmallow güncellemesi de gelecek.

 

 

 

TT175, Türk Telekom, TTNET veya Avea faturasına ek taksitlerle satın alınabilecek

 

Sadece Türk Telekom Grubu mağazalarında satışa sunulacak olan TT175, KDV dahil 899 TL peşin fiyatla veya Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek avantajlı kampanya ve taksitli ödeme seçenekleriyle satın alınabilecek.

 

 

 

TT175 ile birlikte Avea müşterilerine 3 ay ücretsiz Tivibu Cep Avea, 3 ay ücretsiz TTNET Müzik, 1 ay ücretsiz Avea Lig aboneliği ve cihazı ilk ay satın alanlara yeni yılda kullanabilecekleri 50 TL değerinde Google Play alışveriş hakkı hediye edilecek.

 

TT175 alana 4.5G SIM kart değişimi ücretsiz 4.5G teknolojisini destekleyen TT175, gelecek yıl Türkiye’de hizmete girecek olan 4.5G servisleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlandı. TT175 satın alan ve mevcut SIM kartı 4.5G uyumlu olmayan müşteriler için SIM kart değişim hizmeti ise Türk Telekom Grubu mağazalarında ücretsiz olarak sağlanacak.

 

 

 

 

 

TT175 - Teknik Özellikler

 

Ekran: 5,5 inç Full HD

Kamera: 13 MP arka / 5 MP ön

Hafıza: 2 GB RAM /16 GB Dahili Hafıza

Batarya: 3.000 mAh

İşlemci: 1.3 GHZ 8 Çekirdekli İşlemci

Bağlantı: 4.5G Uyumlu

 

Boyutlar:: 155.3mm X 77,2 mm X 8,55 mm, 160gr

 

Renk Seçeneği: Silver, Dark Grey, Gold

 

Diğer: Metal gövde, Parmak izi okuyucusu, Kişiselleştirilebilir Özel Arayüz

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim