• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
'Tam Destek İstiyoruz'
05 Nisan 2017 Çarşamba 23:42

'Tam Destek İstiyoruz'

Akıncılar Emekli Lokalini ziyaret eden Ak Parti Selçuklu ilçe teşkilatı referandum için emeklilerden destek istedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “EVET’in ülke için önemini en iyi ekonomik krizler ve darbeleri yaşayan büyüklerimiz biliyor” dedi.

AK Parti Selçuklu Seçim Koordinasyon Merkezi 16 Nisan referandum için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Çalışmalar kapsamında AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve teşkilat üyeleri Selçuklu Belediyesi tarafından emeklilere hizmet veren Akıncılar Emekli Lokali’ni ziyaret etti. Emeklilerle sohbet eden  heyet  Cumhurbaşkanlığı referandumunu ile getirilen yenilikleri anlattı ve emeklilerden destek istedi.

Emeklilerimiz Her Şeyin Farkında
Selçuklu Belediyesi’nin ilçede yer alan 9 emekli lokaliyle emeklilere hizmet verdiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,“ Akıncılar emekli lokalimiz lokallerimiz arasında emeklilerimizin en çok rağbet gösterdiği lokal. Sizlerin bu yoğun ilgisi bizleri de memnun ediyor. Buradaki yoğunluk diğerlerine de örnek oluyor ve yenilerini yapmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi 16 Nisan referandumuna da artık sayılı günleri kaldı. İnşallah bu referandum ile memleketimiz için çok önemli bir değişik olacak. Bu konuda hepinizden destek bekliyoruz. Bu konuyu aslında en çok bu yaş grubundaki büyüklerimiz biliyorlar. Türkiye'nin  koalisyonlardan ne çektiğini, ne tür problemler yaşadığını, işsizliği ve kuyrukları hepiniz iyi biliyorsunuz. Buna temelli son vermek için çok önemli bir değişiklik  yapıyoruz. Artık hükümet- güvenoyu meselesi ortadan kalkacak 5 yılda bir seçim yaparak istikrarlı bir dönemin başlangıcını yapacağız. Türkiye artık eskisi gibi koalisyonla yönetilmekten, partiler arası pazarlıklardan kurtulmuş olacak” dedi.

Tam Destek İstiyoruz
Ülke olarak gündemin ülkemizin geleceği açısından belirleyici olacak önemli bir referandum süreci olduğunu ifade eden AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer,“ Aslında bu ziyarette bizlerin değil sizlerin bizlere anlatması gerekiyor. Çünkü sizler geçmişi  bizden daha iyi biliyorsunuz, sizin yaşadıklarınız ve tecrübeleriniz bizden daha fazla. İşte bizlerde bu referandumda geçmiş tecrübelerden yola çıkarak  önümüzdeki yıllarda bu ülkeyi daha doğru, daha düzgün ve   milletin seçtiklerinin yönetebileceği bir mecra açmak istiyoruz ve bunun için sizlerden tam destek istiyoruz” dedi.   

Kriz ve Darbe Dönemlerini Hep Birlikte Yaşadık
16 Nisan referandumu için emeklilerden destek isteyen AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir,“ Sizler geçmiş yıllardaki sıkıntıları bizatihi yaşayanlarsınız. İhtilal ise ihtilali,ekonomik darboğaz ise ekonomik darboğazı  görenler hep sizlersiniz. Yine dövizin iki katına, üç katına çıktığını gören,  bankalarda parası batan  varsa bunların arasında var. Kuyruğa girenler, çay arayanlar sizlersiniz. Biz şimdi sizlere ne anlatalım. Sizler o günlerden bu günlere nasıl geldiğimizi biliyorsunuz. İstikrarın ve kalkınmanın ne demek olduğunu sizler daha iyi biliyorsunuz” dedi.

Türkiye'nin krizler ve ihtilaller ile çok büyük ekonomik zarar gördüğünü ifade eden Özdemir, “1960 İhtilali, 71 muhtırası, 80 İhtilali, 28 Şubat ve 15 Temmuz’un bize maliyeti 5 trilyon dolar. Bu devletin resmi rakamı. Ak Parti iktidarı devraldığında Türkiye'nin 36 milyar dolar idi. 5 trilyon  dolar bunun kaç katı siz hesap edin. Ak Parti çalıştı çabaladı ve ihracatı 136 milyar dolara çıkarttı. Şimdiki ihracatımıza göre hesap edilecek olursa 30 senelik ihracatımıza karşılık geliyor. Bu bakımdan darbeler olmasın, maddi kayıtlarımız olmasın, partiler birbiriyle uzlaşsın ve meclis milletin memleket menfaatine çalışsın diye referandumda sizlerden “EVET” için destek istiyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim