• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Soylu: Asgari ücreti bugün açıklayacağız
2015-12-30 11:15:03

Soylu: Asgari ücreti bugün açıklayacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu'dan hayırlı haberi 15'ten sonra paylaşacağız" dedi.Soylu şöyle konuştu:"...
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Asgari Ücret Tespit Komisyonu'dan hayırlı haberi 15'ten sonra paylaşacağız" dedi.

Soylu şöyle konuştu:

" Asgari ücretin 1500 liraya çıkmasından kaynaklanan aradaki yükün ve maliyetinin yüzde 40'ının devletimiz tarafından karşılanması hususu dün akşam itibariyle meclise kanun içinde yapılan değişiklikle önerilmiştir.

Teklifimizi dün akşam CHP, MHP ve HDP temsilcilerinden oluşan danışma kuruluna götürdük. 3 siyasi parti de asgari ücret destek önerimizi makul karşıladı. Ancak HDP, Meclis'te büyük sorumsuzluğa imza attı. Danışma Kurulu'nda kabul ettiği öneriyi mecliste reddetti. Bu öneriyi TBMM'den geri çektik. Fakat şu dakikalarda yeniden sunuyoruz.

Aldığı Oyun ne anlama geldiğini bilmeyen cehalet topluluğu, her haliyle ikircilikli hayat anlayışını kendi bütün davranışlarına aks ettirenler, bütün milletin bekleti içinde olduğu bir meselede bir sorumsuzluk örneği gerçekleştirmektedir. Asgari ücreti de hendeğe atmaya çalışmışlardır. Ama buna müsade etmeyeceğiz.

Bugün saat 15.00'da Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplayacağız. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'dan hayırlı haberi 15'ten sonra paylaşacağız"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim