• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Selçuku sana dar edeceğiz notunu yazdılar!
2016-01-15 18:45:06

"Selçuk'u sana dar edeceğiz" notunu yazdılar!

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen’e tepkiler gelmeye devam ediyor.Türkiye genelinde farklı üniversitelerdeki 1128 akademisyenin...
Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen’e tepkiler gelmeye devam ediyor.

Türkiye genelinde farklı üniversitelerdeki 1128 akademisyenin imzası ile “Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi” adıyla bir bildiri yayınlamış, bildiride devletin terör örgütü PKK’ya karşı haklı mücadelesi, eleştirilmiş ve bu mücadelenin sonlandırılması istenmişti. Bildiri Türkiye’de bomba etkisi yapmış ve büyük tepki çekmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletin zirvesi de bildiriye tepki göstermişti. Erdoğan bugün yine yaptığı açıklamada, “Kapkara bir bildiri yayınlayıp, o katliamların altına imzayı koyan akademisyenleri kınıyorum. Bunlar zalimdir, alçaktır, çünkü zalimlerle birlikte olanlar zalimdir” ifadelerini kullandı.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Tepkiler devletin zirvesi ile de kalmadı. Bildiri Sosyal medyadan da büyük tepki gördü. Ayrıca Sivil Toplum Kuruluşları’nın temsilcilerinden de büyük tepkiler geldi. Tepkilerde akademisyenlerin hadlerini aştıkları ifade edildi.

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİR KİŞİ

Bildiriye Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyasi Tarih A.B.D. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen de imza atmıştı. Fakat Akyeşilmen, bildiriyi yanlış anladığını belirterek imzasını daha sonra geri çektiğini duyurmuştu.

ODASININ KAPISINA YAZI ASILDI!

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen hakkında yasal işlemin başlatılacağını söylemişti. Akyeşilmen’e üniversiteden de büyük tepkiler geldi. Akyeşilmen’in üniversitedeki odasının kapısına yazı asıldı. Yazıda, “Şerefi Şanı Büyük Türk topraklarında, senin gibi hainlere yer yok. Selçuk’u sana dar edeceğiz!” denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim