• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rusya suçladı, Erdoğan iftira dedi!
2015-12-02 22:00:03

Rusya suçladı, Erdoğan 'iftira' dedi!

Rusya gerginliğin dozajını arttırıyor... Erdoğan ve ailesiyle ilgili "IŞİD petrollerinin pazarlandığına" dair iddialara çok sert cevap geldi.Rusya'nın...
Rusya gerginliğin dozajını arttırıyor... Erdoğan ve ailesiyle ilgili "IŞİD petrollerinin pazarlandığına" dair iddialara çok sert cevap geldi.

Rusya'nın Erdoğan hakkındaki açıklamalarla ilgili haber şu şekilde:

Moskova'da gazetecilere bir brifing veren Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoly Antonov, Türkiye'nin Suriye ve Irak'tan 'çalınan petrolün' en büyük alıcısı olduğunu öne sürdü.

Antanov, "Elimizdeki bilgilere göre, ülkenin en üst düzey siyasi liderliği, Erdoğan ve ailesi bu suç faaliyetine karışmış durumda'' dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın dağıttığı uydu haritasında petrol tankeri olduğu söylenen araçlar IŞİD'in kontrolündeki bölgeden Türkiye'ye seyir halinde görünüyor.

Kremlin'e göre, kamyonlar Türkiye'de aralarında rafinerilerin de bulunduğu üç yere, ardından da üçüncü bir ülkeye gitti.

Rusya, elindeki kanıtların sadece bir kısmını açıkladığını söylüyor.

 

Erdoğan iddialara Katar'da yanıt verdi.

Katar Üniversitesi'nin "Fahri Doktora" verdiği Erdoğan, "Rusya'nın, Türkiye'nin haklı olduğunu tüm dünyanın bildiği bir konuda orantısız tepkilerini üzüntüyle karşılıyoruz" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özellikle DAEŞ'in petrollerini Türkiye'nin satın aldığını söylemek gibi bir iftiranın içine girmek, bunu Türkiye'ye atma hakkına kimse sahip değildir...Türkiye bir terör örgütünden petrol alacak kadar ahlaki değerlerini kaybetmemiştir.

"Çok açık ve net söyledim. Bu iftirayı atanlar bunu ispat etmek zorundadır. Bunu ispat ettikleri anda ben Cumhurbaşkanlığı koltuğunda bir dakika durmam.

"Ancak iftirayı atanların da oturdukları koltukta durmamaları gerekir. Dürüst siyaset bunu gerektirir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim