• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rabia Spor Merkezi Açıldı
05 Nisan 2017 Çarşamba 23:45

Rabia Spor Merkezi Açıldı

Meram Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Rabia Spor Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan tüm protokol mensupları, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un açıklamasına çok sert tepki göstererek buna en iyi cevabı halkın sandıkta vereceğine dikkat çektiler.

Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtuluş ve Muradiye mahalle sakinlerinin yaptığı oylama ile yapımına karar verilen tesisin açılış törenine AK Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir ve Hüsnüye Erdoğan, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, Karatay Belediye Başkan Vekili Mehmet Uzbaş, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Meram Koordinatörü Sema Ersöz, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, AK Parti Meram İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu, AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir, kamu kurum ve kuruluşları ile STK’ların yöneticileri, teşkilat mensupları, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu, İstiklâl Marşı ve şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim’den sonra birer konuşma yapan Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtuluş ve Muradiye mahalle muhtarları, halkın kararı doğrultusunda mahallelerine örnek bir hizmet kazandırdığı için Başkan Fatma Toru ve ekibine teşekkür ettiler.

Şırnak’taki hain saldırıda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Meram Belediye Başkanı Fatma

Toru, “2014 yılının sonunda 4 mahallemizin ortak noktası olan bu bölgede yatırım anlamında bir adım atmak istedik. Muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla görüştük. Çok farklı talepler gelince demokrasimizi güçlendirme anlamında halkımızın önüne sandık koyarak yapılacak tesisi onların belirlemesini arzuladık. Oylama sonucunda yüzde 72 gibi yüksek bir oranda halkımız, spor kompleksini tercih etti. Bunun üzerine güzel bir kompleks için kamulaştırma yaparak arsayı daha da genişlettik. Projelendirmesi, ihalesi ve yapım süreci sonucunda açılışı bugüne nasip oldu”  dedi.

“RABİA’NIN ÖZEL ÖNEMİ VAR”

Başkan Toru, tesise niçin Rabia ismi verdikleri konusunda ise şunları söyledi: “Rabia’nın bizim açımızdan özel bir önemi var. Öncelikle Rabia; dördüncü demek. Bu tesis dört mahallemizin ortak talebiydi. Yine Mısır’da darbe karşıtları, yaptıkları gösterilerle Rabiatü’l Adeviye Meydanı’nı sembolleştirdiler ve Rabia ismi özgürlüğün sembolü haline geldi. Cumhurbaşkanımız, Rabia işaretiyle bu sembolü daha da güçlendirdi. 16 Nisan referandumunun arifesinde olduğumuz bugünlerde ‘Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan’ vurgusu yapan Rabia işaretini bayraklaştırmak istedik ve dört mahallemizin ortasında inşa ettiğimiz bu tesise Rabia ismini verdik. Hayırlı uğurlu olsun”.

Başkan Toru, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un milleti denize dökmekle tehdit ettiği açıklamayla ilgili olarak da, “Milletimizin artık bu tür palavralara karnı tok. Milletimiz işkembeden atanlarla değil; duruşuyla, cesaretiyle, özgüveniyle, yaptıklarıyla 14 yıldır memleketimizin teminatı haline gelen iktidarımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza her zaman güvendi ve güvenmeye de devam edecek. Bu tür sözlere de haddini 16 Nisan’da bildirecektir” ifadelerini kullandı.

“BUNLARIN DERDİ MİLLET”

AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür de, Milletvekili Bozkurt’un açıklamalarını kınayarak, “Bunların derdi millet. Milletten hep korktular. O yüzdendir ki kendi gibi düşünmeyenleri, en demokratik hak olan ‘Evet’ tercihini denize dökmekle tehdit ettiler. Bilinçaltındakileri su yüzüne çıkarıverdiler. Bunlar bugüne kadar hiç değişmediler ve değişmeyecekler. Milletin ‘Efendi’, yöneticilerin ‘Hizmetkâr’ olduğunu öğrenemeyecekler. 15 Temmuz gecesi, bir millet olma ruhuyla dağdaki de şehirdeki de meydana indiğinde bunlar; ‘Dikkatle izliyoruz’ diyerek inisiyatif almadılar. Milletin yiğit gençleri tankların önüne yatarken bunlar Bağdat Caddesi’nde tanklara alkış tuttular. Ama her zaman bu aziz millet gereken cevabı sandıkta verdi, 16 Nisan’da da en büyük şamarı yine milletten yiyeceklerdir” şeklinde konuştu.

ERDOĞAN’DAN BAŞKAN TORU’YA TEŞEKKÜR

Başkan Toru’ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, “Meram size güveniyor ve siz de onların isteklerine maksimum hızla, maksimum enerjiyle karşılık veriyorsunuz. Meramlı hemşehrilerim adına sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca diğer başkanlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

“CESARETİ VARSA KONYA’DA SÖYLESİN”

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un açıklamalarını da sert bir dille kınayan Erdoğan, “15 Temmuz’da hainlerin ne yaptığını görmeyip bizi denize dökmek isteyen, eski günleri özleyen, 16 Nisan’da ‘Hayır’ çıksa da eski günlere dönelim diyenler var. CHP’li vekili şiddetle ve nefretle kınıyorum. Cesareti varsa bu sözlerini Konya’ya gelince de söylemeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir yandan güzellikler yaşarken bir yandan da gönlümüzün burkan hadiselerle karşı karşıya kaldığımıza dikkat çeken AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir de, “Konyalı şehidimize ve diğer şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emin olun ki şehitler tepesi hiç boş kalmayacak. Birisi o tepeyi mutlaka bekleyecek. Şehitlerimiz pahasına bu ülkeyi korumaya devam edeceğiz” dedi.

“ALLAH BÖYLE MUHALEFETİ HERKESE NASİP ETSİN”

Konya’da belediyecilik ve siyaset yapmanın zor olduğuna vurgu yapan Özdemir, şöyle konuştu: “Çünkü biz kendi kendimizle yarışıyoruz. Yarışların en zoru insanın kendisiyle yarışmasıdır. Fatma Hanım, kendisiyle yarışıyor. AK Parti siyaseti Konya’da kiminle yarışacak Allah aşkına?  Rakibi var mı? 4 Konyalı’dan 3’ü bize oy vermiş. Ben öyle tahmin ediyorum ki bu oylamada galiba 5 Konyalı’dan 4’ü ‘Evet’ verecek. Allah herkese böyle muhalefet versin. Allah sizi başımızdan eksik etmesin ey muhalefet. Allah herkese Hüsnü Bey gibi rakip versin. Ne güzel; ‘Hayır’ kampanyası düzenlerken ‘Evet’ kampanyasına çok güzel bir destek verdi. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Ben kınamıyorum. Böyle hatalar yapmaya devam et Hüsnü Bey. Hepiniz böyle hatalar yapmaya devam edin, Konyalılar da bunu değerlendirip ‘Biz 4 Konyalı’dan 3’ümüz oy verecektik. Ama şimdi, 5 Konyalı’dan dördü ve hatta 10 Konyalı’dan 9’u ‘Evet’ oyu vereceğiz’ desin. En güzel cevabı halk sandıkta verecek.”

Konuşmalardan sonra protokol mensupları dualar eşliğinde Rabia Spor Merkezi’nin açılış kurdelesini kesti. Spor merkezinde incelemede bulunan protokol üyeleri ve vatandaşlar, tesise hayran kaldı. 

Bodrum, zemin + 3 kattan oluşan spor merkezinde 6 adet bağımsız bölüm bulunuyor. 2 adet dükkan, 1 adet yüzme havuzu, saunası, buhar odası, bay - bayan fitness alanları ve kafeteryasıyla birlikte bölgenin ihtiyacı olan eksikliği büyük ölçüde gidermiş olacak. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim