• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Putinin en çok korktuğu isim
2015-12-24 18:45:03

Putin'in en çok korktuğu isim

Hodorkovskiy'nin Putin'in en çok korktuğu kişilerin başında geldiği söyleniyor ve bu yüzden hakkında tutuklama kararı çıkarıldığı iddia edildi.'Rusya'da...
Hodorkovskiy'nin Putin'in en çok korktuğu kişilerin başında geldiği söyleniyor ve bu yüzden hakkında tutuklama kararı çıkarıldığı iddia edildi.

'Rusya'da rejim gelecek on yıl içinde değişecek' açıklamasında bulunan Hodorkovskiy'nin Putin'in en çok korktuğu kişilerin başında geldiği söyleniyor ve bu yüzden hakkında tutuklama kararı çıkarıldığı iddia edildi.

 

 

Rus mahkemesinin Hodorkovskiy hakkında verdiği kararın Putin korkularıyla hiçbir ilgisi olmadığını ve sürecin yargı organlarının kararları doğrultusunda ilerlediğini kaydeden Kremlin Sözcüsü Peskov, Hodorkovskiy'in bu kez, önceden olduğu gibi ekonomik suçlarla değil, bir cinayetle bağlantılı olduğu şüphesiyle itham edildiğini iddia etti.

 

10 YIL İÇİNDE REJİM DEĞİŞECEK

 

Hodorkovskiy'in 'Rusya'da rejim gelecek on yıl içinde değişecek' şeklindeki açıklaması şüpheleri arttırıyor. Hakkında dün çıkartılan gıyabi tutuklama kararının ardından BBC'ye bir mülakat veren Hodorkovskiy, Putin'in kendisini 'iktidarına ciddi bir tehdit' olarak gördüğünü iddia etmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim