• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgecan kararı yüreğimi soğutmadı
2015-12-06 11:45:02

'Özgecan kararı yüreğimi soğutmadı'

Davutoğlu: Özgecan kızımızı katledenler, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı. Mübarek annesi ve mübarek babası, üç çocuk babası olarak...
Davutoğlu: Özgecan kızımızı katledenler, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldı. Mübarek annesi ve mübarek babası, üç çocuk babası olarak benim de yüreğim hala soğumadı

AK Parti Kadın Kolları 4'üncü Olağan Kongresi'ni yaptı. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 81'inci yıldönümüne denk gelen kongreye Başbakan Ahmet Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte katıldı. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu:

 

YÜREĞİM SOĞUMADI:

 

Simgeleşen Özgecan kızımızın, iki gün önce sonuçlanan davası hakkında birkaç cümle söylemek istiyorum. Canice öldürülmesi ile bütün halkımızın kalbine ateş düşüren Özgecan kızımızı katledenler, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası aldılar. Mübarek annesi ve mübarek babası gibi ben de diyorum ki benim de yüreğim hala soğumadı, üç kız babası olarak ve bütün Türkiye'deki kızların manevi babası olarak yüreğim soğumadı. Kadına karşı şiddetin karşısında, AK Parti hükümetleri olarak her türlü tedbiri alacağız. Hem Türk halkına, hem de Özgecan'ın ailesine bu konunun takipçisi olacağımızı söylemiştik. Yargının verdiği vicdanlı karar, acımızı dindirmese de yüreklerimize su serpti.

 

 

Cizreli Elif kardeşim dedi ki, "Sayın Başbakanım biz buraya hendekleri, barikatları aşarak geldik. Biz buraya Türkiye'nin kardeşliği için geldik." 1 Kasım zaferimizde, yardıma koştuğumuz mazlum milletlerin ellerini göğe yükselterek okudukları duaların büyük payı vardır. "Allah Türkiye'yi yanımızdan eksik etmesin" diye dua edenlerin, ellerini Rahmana açanların büyük katkısı vardır. 

 

KORUYACAĞIZ:

Bütün o geçmiş günleri taahhütleri hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. Elindeki son bileziği bir davaya hibe eden, elindeki son imkanı bir dava için gönlünü koyarcasına ortaya koyan o mübarek kadınları bugün bir kez daha anıyoruz ve diyoruz ki o zor günlerin, kıt günlerin şartlarını unutmayacağız. O zor günlerde verilen o bir bileziğin hukukunu, hakkını hep koruyacağız. Kibre kapılmayacağız, o bileziklerle karılan harcın içine haram lokma sokmayacağız. 

 

YENİ ANAYASA YAPACAĞIZ: 

12 Eylül anayasasıyla daha fazla gidemeyiz. Sayımız yetmemiş olsa da millete danışarak bu anayasayı bunu değiştirecek, darbe anayasasına son vereceğiz. İstisnasız, bütün vatandaşlarımızın hukukunu koruyan yepyeni bir anayasa yapacağız. 

 

MUHALEFET BAŞKA GALAKSİDE YAŞI

"7 Haziran'dan sonra blok siyasetinden medet uman siyasete de, genel başkanlara da milletimiz en güzel cevabı verdi. Milletimizin verdiği mesajları anlamamış olmalılar ki, hala galaksilerde yaşıyormuş gibi tutum alıyorlar. Biz 1 Kasım seçimlerine giderken "Sen-ben yok Türkiye var" dedik. Şimdi yine "Sen ben yok Türkiye var" diyoruz. Diğer partiler ise kurultay, kavgalar içinde. Onların meselesi sahip oldukları koltukları korumak. 4 milyon 234 bin kadın üyesi olan bereketli bir hareketiz. Bu rakam, birçok başka partinin toplam üyesinden fazladır. Bu rakam, birçok ülkenin toplam vatandaşından fazladır ama en önemlisi sadece sayı değil, muhteva." 

 

KONGREDE ANLAMLI BİLEZİK

Partili kadınlara üzerinde "Unutmadık, unutmayacağız" yazılı plastik bilezikler dağıtıldı. Bileziğin küçük bir kız çocuğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yıllar önce seçim çalışmaları sırasında verdiği bilezikleri unutturmamak için dağıtıldığı öğrenildi. Davutoğlu konuşma yaparken sahnede sadece kadın korumalar vardı. AK Parti için daha önce seçim şarkısı yapan Zeo Jaweed bu kez kadınlar için bestelediği "Uzun İnce Bir Yoldayım" şarkısını rap olarak seslendirdi.

 

TABLO HEDİYE EDİLDİ

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Çam, Başbakan Davutoğlu'na ilk İstanbul'a geldiği yıllarda ailesiyle birlikte çekilmiş fotoğrafını hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim