• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgecan Aslan davasında karar verildi
2015-12-03 12:00:02

Özgecan Aslan davasında karar verildi

Özgecan Aslan'ın Tarsus Adliyesi'nde görülen davasında karar verildi.Özgecan Aslan'ın Tarsus Adliyesi'nde görülen davasında karar verildi. Mersin’de...
Özgecan Aslan'ın Tarsus Adliyesi'nde görülen davasında karar verildi.

Özgecan Aslan'ın Tarsus Adliyesi'nde görülen davasında karar verildi.

 

Mersin’de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşi bir şekilde öldürülmesiyle ilgili davada üç sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davanın üçüncü duruşması Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

 

Duruşmaya tutuklu sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe, sanıkların veÖzgecan Aslan ailesinin avukatları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile çeşitli kentlerin barolarına kayıtlı avukatlar ile aile adına amca Yaşasın Aslan hazır bulundu.

 

Mahkeme Sanık Ahmet Suphi Altındöken, Fatih Gökçe ve Necmettin Altındöken'e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

 

Öte yandan, davanın devam ettiği sırada Tarsus Adliyesi'nin bahçesinde de çeşitli sivil toplum kuruluşları, kadın ve meslek örgütleri de eylem yaptı.

 

Hazırlanan iddianamede Ahmet Suphi Altındöken için "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs ve cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim