• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Öğretmenin Kimyası”nda yılın son eğitimi
2015-12-14 13:45:02

“Öğretmenin Kimyası”nda yılın son eğitimi

“Öğretmenin Kimyası”nda yılın son eğitim etabı tamamlandıDow Türkiye ve Öğretmen Akademisi Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen “Öğretmenin...
“Öğretmenin Kimyası”nda yılın son eğitim etabı tamamlandı

Dow Türkiye ve Öğretmen Akademisi Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen “Öğretmenin Kimyası” projesinde yılın son eğitimi gerçekleştirildi. Bugüne kadar düzenlenen eğitimlerden toplam 505 kimya öğretmeni faydalanarak, kimya derslerine ilgiyi artırmak için yeni metotları öğrencilerine uygulamalı olarak aktardı.

 

Dow Türkiye ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ortaklığında geliştirilen ve uygulanan “Öğretmenin Kimyası” projesinin 2015 yılındaki son eğitim etabı 12-13 Aralık tarihleri arasında The Sofa Otel İstanbul’da gerçekleştirildi.

 

 

 

“Öğretmenin Kimyası” projesinin eğitim çalışmaları öncesinde konuşma yapan ÖRAV Genel Müdürü Selman Behmuaras, gelişmiş ülkelerin kısaca STEM (FeTeMM) olarak adlandırılan fen, teknoloji, mühendislik ve matematik bilimine yönelik eğitim ve algı konusuna ciddi yatırımlar yaptıklarını belirtti. Selman Behmuaras “Fen bilimi alanındaki çalışmalar ve uluslararası alanlarda yapılan icatlar, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en önemli göstergesidir. Verilere baktığımızda, Türkiye fen okuryazarlığında 76 OECD ülkesi (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü) sıralamasında 41. Sırada yer alıyor. Dow Türkiye ile başlatılan ve bir buçuk yıldır yürütülen ‘Öğretmenin Kimyası’ projesi ile Türkiye’deki STEM okuryazarlığının artırılmasını, kimya öğretmenlerine yaratıcı fen ve kimya eğitimi yöntemlerini uygulamalı olarak anlatmayı, öğretmenlerimiz aracılığıyla da öğrencilerimize bilimi sevdirmeyi ve bu alana yönelmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

 

Yılın son eğitim etabının tamamlandığı “Öğretmenin Kimyası” projesinde Dow Türkiye ve Öğretmen Akademisi Vakfı’nın en önemli destekçilerinden biri de Milli Eğitim Bakanlığı oldu. Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, konuşmasında projeye verdikleri önemi vurgularken, kimya ve fen bilimleri alanlarındaki akademik başarının nasıl artırılabileceğine de değindi.

 

 

 

Dow Türkiye ve ÖRAV tarafından 2013 yılından bu yana yürütülen “Öğretmenin Kimyası” projesi, Türkiye’deki kimya öğretmenleri ve öğrencilerine yönelik en önemli sosyal sorumluluk çalışması olarak kabul ediliyor. Proje kapsamında düzenlenen altı eğitim semineri ile on üç ildeki yaklaşık dört yüz okuldan beş yüzden fazla kimya öğretmenine ve dolaylı olarak binlerce öğrenciye ulaşıldı. Önümüzdeki dönemlerde de devam etmesi planlanan “Öğretmenin Kimyası” eğitimleri, öğrencilerin fen bilimlerine olan ilgisini artırmayı ve okullarda kimya kulüpleri kurulması için aksiyon alınmasını hedefliyor.

 

 

 

Öğretmen Akademisi Vakfı

 

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 250 eğitmenden oluşan ekibi ile, 81 ilde 120.000’den fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

 

www.orav.org.tr / @orav2008 / Facebook.com/ogretmenakademisivakfi

 

 

 

 

Dow Hakkında

 

Dow (NYSE: DOW) insanlığın ilerlemesi için asli önemi olan konularda tutkuyla yenilik yapmak için bilim ve teknolojinin gücünü birleştirme amacında olan bir şirkettir. Şirket; temiz su, temiz enerji üretimi ve korunması ve tarımsal verimliliğin arttırılması ihtiyacı gibi dünyanın en zorlu problemlerinin pek çoğunun çözümüne yardımcı olmak için kimya, fizik ve biyoloji bilimlerinin kesişiminden güç alan inovasyonlar tasarlamaktadır. Dow’ın kimya sanayisine öncülük eden, özel kimyasallar, yüksek teknoloji ile imal edilen malzemeler, tarım kimyasalları ve plastik hammaddeleri iş birimlerinden oluşan entegre ve piyasa dinamiklerine bağlı geniş işletme portföyü, yaklaşık 180 ülkede, ambalajlama, elektronik, su, kaplama ürünleri ve tarım gibi büyüme hızının yüksek olduğu sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerine çok çeşitli teknoloji bazlı ürün ve çözümler sunmaktadır. 2014 yılı yıllık satışları 58 milyar ABD Doları’nı geçen Dow, dünyanın dört bir yerinde yaklaşık 53,000 kişiyi bünyesinde çalıştırmaktadır. Şirketin 35 ülkede bulunan 201 üretim ünitesinde, 6.000’den fazla ürün üretilmektedir. Aksi açıkça belirtilmedikçe, "Dow" veya "Şirket", The Dow Chemical Company ve konsolide bağlı şirketleri anlamına gelmektedir. Dow hakkında daha fazla bilgiyi www.dow.com adresinde bulabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim