• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MUSTAFA KOÇ için KİM, NE dedi?
2016-01-21 21:15:02

MUSTAFA KOÇ için KİM, NE dedi?

Kalp krizi sonucu 4 saatlik çabaya rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç için kimler hangi açıklamaları...
Kalp krizi sonucu 4 saatlik çabaya rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç için kimler hangi açıklamaları yaptılar?

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un hayatını kaybettiği Amerikan Hastanesi ziyaretçi akınına uğradı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un durumuyla ilgili bilgi almak isteyen çok sayıda kişi Amerikan Hastanesi'ne geldi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, iş adamı Ahmet Nazif Zorlu, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, yorumcu Rıdvan Dilmen, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve birçok kişi hastaneye geldi.

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rahmi Koç'a başsağlığı diledi.Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mustafa Koç'un vefat haberinin ardından, Rahmi Koç ve Ali Koç'u telefonla arayarak baş sağlığı dileğinde bulundu. Vefatın kendisini de derinden üzdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, aileye de sabır ve metanet diledi.

ABDULLAH GÜL

Ülkemizin değerli işadamlarından Mustafa Koç'un ani vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, başta eşi ve çocukları olmak üzere Koç ailesine, Koç Holding çalışanlarına ve ülkemize başsağlığı diliyorum.

AHMET DAVUTOĞLU

Başbakan Davutoğlu, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un vefatı üzerine,  Koç ailesini arayarak Başsağlığı dileklerini iletti.

KEMAL KILIÇDAROĞLU

Vehbi Koç'un, vasiyetinde dile getirdiği 'Bir ağaç dikmek ve bir eser yazmak' vurgusunun da Türkiye Cumhuriyeti'ne duyduğu derin sevginin ifadesi olarak Koç Ailesi'nin tüm faaliyetlerinde vücut bulduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Koç Ailesi, sadece ekonomik kalkınmamızdaki öncü rolüyle değil, sosyal ve kültürel kalkınmamıza yaptığı eşsiz katkılarla da Türkiye Cumhuriyeti tarihinde özel bir yer kazanmıştır. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç, bu seçkin sanayi kuruluşunun ve Koç Ailesi'nin önemli bir mensubu olarak, dedesi Vehbi Koç'la başlayan, babası Rahmi Koç'la süren ve kardeşleriyle devam eden başarı hikâyesinin en önemli kahramanlarından biriydi. Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine her zaman bağlı yaşayan Sayın Mustafa Koç, ailesinin eğitim, sağlık ve kültür alanlarında kurucusu olduğu kurumlar, desteklediği projeler yoluyla, Türkiye'nin gelişmesine destek olmayı, ülkemize fayda sağlamayı öncelikli görevlerinden biri kabul etti. Sayın Koç'un vefatıyla sadece Türkiye'nin en önemli sanayicilerinden birini kaybetmiş olmadık, aynı zamanda Koç Ailesi'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişiminde üstlendiği rol düşünüldüğünde, ailenin üçüncü kuşak üyesi olarak bir tarihi de kaybettik. Bu duygularla Sayın Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, başta Koç Ailesi olmak üzere tüm Koç Holding çalışanlarına, sevenlerine ve Türkiye sanayici ve işadamlarına başsağlığı dileklerimi iletiyorum."

DEVLET BAHÇELİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, işadamı Mustafa Vehbi Koç'un vefatı münasebetiyle ailesine taziye mesajı gönderdi. Bahçeli'nin mesajı şöyle: "Türk iş dünyasının önemli isimlerinden evladınız Sayın Mustafa Vehbi Koç'un ani ve elim bir şekilde vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma yüce Allah'tan rahmet, başta şahsınız olmak üzere tüm kederli aile fertlerine baş sağlığı diliyorum."

HDP EŞ GENEL BAŞKANLARI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un hayatını kaybetmesi üzerine bir mesaj yayımladı. Mesajda, "İş dünyasının önde gelen isimlerinden Mustafa Koç'un ani bir rahatsızlıkla yaşamını yitirmesinden dolayı kendisine rahmet, ailesine, dostlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" denildi.

MUSTAFA DESTİCİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin önemli ve büyük bir işadamını kaybettiğini söyledi. Mustafa Koç'un hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımlayan Destici, "Koç Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç'un bu sabah ani bir kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Başta babası Rahmi Koç olmak üzere, kardeşlerine, eşine, çocuklarına ve tüm Koç ailesine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Koç Holding çalışanlarına, TÜSİAD olmak üzere, iş dünyasına ve mütevelli heyeti olduğu Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın üyelerine de başsağlığı diliyorum. Türkiye önemli ve büyük bir işadamını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

 

FETHULLAH GÜLEN

"Dürüstlüğü, vizyonu ve çalışkanlığıyla temayüz etmiş, genç yaşta sorumluluk devralarak iş dünyasında çok önemli başarılara imza atmış Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç'a Cenab-ı Allah'tan rahmet ve mağfiret dilerim.

Başta muhterem pederleri Rahmi Koç Beyefendi'ye, merhumun değerli eşi ve çocuklarına, kardeşleri Ömer ve Ali Koç Beyefendilere, Koç Ailesi'nin diğer üyelerine sabr-ı cemil niyaz ederim.

Ayrıca TÜSİAD camiasına, Koç Topluluğu'nun yönetici ve çalışanları ile iş dünyamızın değerli temsilcilerine başsağlığı dileklerimi sunarım."

 

Gürsel Tekin 

"Öncelikle başımız sağolsun. Maalesef hepimiz çok üzüldük. Başta Koç ailesinin, sevenlerinin, herkesin başısağolsun. Başka ne söylenir bilmiyorum böyle bir acı olayın üstüne. Cenazeyle ilgili aile bir planlama yapacak ama biz tam şeyi bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, "Bütün Türkiye'nin başı sağ olsun. Türkiye çok iyi bir insanını, çok iyi bir iş adamını kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. Başka söylenecek bir şey yok. Çok üzgünüz" dedi.

Mehmet Ağar 

Türkiye'nin gerçek anlamda büyük, değerli bir devini kaybettiğini belirterek, "Bu kadar büyük servete, güce, imkana sahip olup da bir insan bu kadar mı güzel olur, bu kadar mı iyi olur, bu kadar mı asil olur, bu kadar mı dost olur. Çok büyük bir değerdi. Türkiye bunun acısını hep hissedecektir, emin olunuz. İnsanlara büyük faydaları vardı" dedi.

Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Herkese Allah sabır versin. Kimsenin beklemediği bir şey. Zaten ölüm beklenmez ama bu yaşta ölüm… Üzüntülüyüm" dedi.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'de, "16 yaşından beri tanıdığım komşumu kaybettim. Çok üzgünümü Türkiye büyük bir iş adamanı kaybetti" dedi.

GÜLER SABANCI

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı sevgili dostum Mustafa Koç'un vefatını derin üzüntü ile öğrendim. Ekonomimizin ve sanayimizin gelişimine büyük katkıları ve emeği olmuş on binlerce kişiye istihdam yaratmış, vakıf çalışmalarında, toplumsal gelişmede örnek işler gerçekleştirmiş, uluslararası itibarı ile tanınmış sevgili Mustafa Koç'un genç yaşta aramızdan ayrılması hepimiz için büyük kayıptır. Merhuma Allah'tan rahmet; tüm Koç Ailesi'ne, Koç Topluluğu'na ve ülkemize baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.

FERİT ŞAHENK

Çok sevgili arkadaşım, kardeşim, Koç ailesinin değerli evladı, zaman zaman dertleştiğimiz, zaman zaman sevincimizi paylaştığımız, varlığından hep gurur duyduğum Mustafa Koç artık yok. Kederimiz sonsuz, yeri hiç doldurulamayacak. Mustafa sen bizim, Türkiye'nin; Büyük Koç camiasının kalbinde her daim var olacaksın. Mekânın cennet olsun. Koç ailesinin, Koç camiasının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyorum. Allah rahmet eylesin.

BÜLENT ECZACIBAŞI

Sevgili arkadaşım Mustafa Koç'un ani kaybının sarsıntısı ve derin üzüntüsü içindeyim. Genç yaşlarımızda başlayan dostluğumuz, başta TÜSİAD olmak üzere birçok iş örgütünde süren ortak çalışmalarımızla pekişti. Mustafa Koç, yetkin bir işinsanı, samimiyetle herkesin iyiliğini isteyen özel biriydi. Aramızdan ayrılışı, sadece Koç Topluluğu için değil, tüm iş dünyamız ve ülkemiz için büyük bir kayıptır. Sevgili Mustafa'ya rahmet, Koç Ailesine başsağlığı diliyor; bu büyük acılarını içtenlikle paylaşıyorum.

TUSKON

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç'un vefatı üzerine bir başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda şöyle denildi: "Ülkemiz iş dünyasının başarılı ve örnek işadamlarından değerli dostumuz Sayın Mustafa V. Koç Beyefendi'nin vefatını derin bir teessür ile öğrenmiş bulunmaktayız. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet ve mağfiret diler, başta değerli eşi Caroline Koç Hanımefendi, ve çocuklarına, kıymetli babaları Rahmi Koç Beyefendi ve kardeşleri Ali Koç ve Ömer Koç Beyefendiler olmak üzere kederli ailesi ve akrabalarına, tüm Koç Holding camiasına ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ederiz."

TÜSİAD

TÜSİAD, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç'un vefatı nedeniyle bir açıklama yaptı: "Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç'un vefatı nedeniyle tüm TÜSİAD ailesi olarak derin bir üzüntü içerisindeyiz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında olağanüstü büyük hizmetlerde bulunmuş, sivil toplumun gelişmesine ikame edilmez katkılar sağlamış değerli bir dostumuzu kaybettik. TÜSİAD 2005-2010 Dönemi Yüksek İstişare Konseyi Başkanı ve TÜSİAD Onursal Başkanı Sayın Mustafa V. Koç, iş hayatındaki vizyonu ve entelektüel birikimi ile Cumhuriyet döneminin önemli bir simgesi haline dönüşmüş Koç Grubu'nun yönetimini başarıyla sürdürmüş ve TÜSİAD'ın gelişimine tüm aile büyükleri gibi uzun yıllar boyunca muazzam bir katkı vermiştir. Bizlere ve tüm iş dünyasına örnek kişiliği ile yol göstermiş olan Sayın Mustafa V. Koç'un Türkiye ekonomisine kattığı büyük değeri, Türk özel sektörünün gelişimine verdiği desteği, evrensel demokratik değerlere bağlılığını, toplumsal gelişmeye katkı için sürdürdüğü çalışmaları her zaman şükran ve minnetle anacağız ve kendisini çok özleyeceğiz. Mustafa V. Koç'a Allah'tan rahmet, öncelikle Koç Ailesi'ne, tüm Türkiye'ye, iş dünyasına ve Koç Holding çalışanlarına başsağlığı diliyoruz."

MÜSİAD

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, yayınladığı başsağlığı mesajında, "İş dünyasının önde gelen kişilerinden olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç Beyefendinin vefatı bizleri üzmüştür. Başkanlığını yaptığı Koç Holding ile büyük başarılara imza atan Mustafa Koç, yaptığı yatırım ve faaliyetlerle de Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulunmuştur. İş dünyasında önemli bir yeri bulunan Mustafa Koç'a rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim" dedi.

İSTANBUL TİCARET ODASI (İTO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI İBRAHİM ÇAĞLAR:

"Koç Ailesi'nin değerli mensubu Sayın Mustafa Vehbi Koç, Türk sanayiinin öncü kuruluşlarından Koç Holding'in yöneticisi olarak Türkiye ve dünyada büyük başarılara imza attı. Vehbi Koç ve Rahmi Koç'tan sonra Koç Holding'de sürdürdüğü görevi boyunca attığı cesur adımlarla sadece Koç Holding'e değil, Türk sanayiine ve Türkiye ekonomisine çok önemli katkılar sağlamış, unutulmayacak bir iz bırakmıştır. Çok verimli ve genç bir yaşta kaybettiğimiz Mustafa Vehbi Koç'a Allah'tan rahmet; Koç Ailesi'ne, Koç Holding camiasına, iş dünyamıza ve milletimize başsağlığı diliyorum."

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Vehbi Koç'un vefatı üzerine yayımladığı mesajda, Türk iş dünyasının çok değerli bir ismi kaybettiğini ve büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını ifade etti. Koç'un, Türk özel sektörü için sembol olan bir kurumun çok değerli bir ismi ve örnek bir işadamı olduğuna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, "Türkiye, tüm girişimcilere rol model olan, on binlerce insanın evine ekmek götürmesine vesile olan, ekonomimizin en önemli aktörlerinden birisini kaybetmiştir. Üzüntümüz çok büyük. Kendisine Allah'tan rahmet, Koç ailesine, Türk iş dünyasına ve bütün çalışanlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun." dedi.

BARCELONA BAŞKANI BARTOMEU

İspanya La Liga takımlarından Barcelona'nın Başkanı Josep Maria Bartomeu, futbol takımının ana sponsorlarından Beko'nun da sahibi olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un kalp krizi nedeni ile ani beklenmedik ölümü sonrası kendi twitter adresinden bir taziye mesajı ve Mustafa Koç ile çekilen fotoğrafını yayımladı. 

Bartomeu attığı başsağlığı tweetinde "Mustafa Koç'u kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Beko ile anlaşmamızın mimariydi"

FENERBAHÇE, GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ

Beşiktaş "Türk iş dünyasının değerli ismi, Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Rahmi Koç'un sevgili oğlu, Koç Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un ani vefatı kulübümüzü ve camiamızı derinden üzmüştür. İşadamı kimliğiyle ülkemize önemli hizmetlerde bulunan Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, Koç Ailesine, güzide sponsorumuz Koç Topluluğuna, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz. "

Fenerbahçe "Eski asbaşkanlarımızdan Sayın Ali Koç'un ağabeyi, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı, kulübümüzün 4894 numaralı kongre üyesi Sayın Mustafa V. Koç'un bu sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Sayın Mustafa V. Koç'a Allah'tan rahmet, başta Koç Ailesi olmak üzere merhumun tüm yakınları ve sevenlerine baş sağlığı dileriz"

Galatasaray "Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç'un, geçirdiği kalp krizi sonucunda erken yaşta hayatını kaybetmesinden dolayı derin bir üzüntü duyuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dileriz. Ülkemizin başı sağ olsun"

İş, sanat ve spor dünyasının önde gelen isimleri sosyal medya hesapları üzerinden Mustafa Koç'a rahmet, ailesine de baş sağlığı dileyerek üzüntülerini dile getirdi.

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici:Ekonomimizin seçkin ve önde gelen duayeni Sayın Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet diler, ailesi ve çalışanlarına sabır ve başsağlığı dilerim.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Mustafa Koç'un vefatı Türk iş dünyası için büyük kayıptır. Kendisine Allah'tan rahmet, Koç ailesine başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "İş dünyamızın duayeni, başarılı, enerjik ve üretken bir evladımızı, Mustafa Koç'u kaybettik; Üzüntülüyüz, ailesine sabır diliyorum" dedi.

Veysel Eroğlu: Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, Koç ailesi ve iş dünyasına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Koç Holding Yön.Kur.Bşk. Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet,  ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum" dedi.

Muharrem İnce: Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Zaman Gazetesi Eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı:Her zaman dostluğunu ve arkadaşlığını gördüğüm Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

ABD Büyükelçisi John Bass:Mustafa Koç'un hayatını kaybettiğini öğrenmenin üzüntüsü içindeyim. Türkiye ve dünyanın her yerinden dostları için büyük kayıp.

 

Metin Feyzioğlu: Mustafa Koç'u kaybettik. Maalesef... Çok üzgünüm. Sağlam, çalışkan, dürüst, özü sözü bir dosttu. Tüm aileye ve sevenlerine sabırlar diliyorum

Ahmet Kural: Mustafa Koç'a Allah'tan rahmet sevenlerine ve ailesine sabır dilerim

Arda Turan: Sayın Mustafa Koç'un vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve sabırlar dilerim.

Atilla Taş : Mustafa Koç'a Allahtan rahmet, Koç ailesine başsağlığı dilerim. Şu bir gerçek ki, her şeyin başı sağlık, gerisi laf-ı güzaf, gerisi hikaye!

Memduh Boydak:Mustafa Koç Abi, Sen; Babacan, Delikanlı, Ülkesine, Milletine,

Vatanına, Saygılı faydalı bir insandın. Seni  özleyeceğiz. Allahım rahmet eyle

 

Bekir Boydak: Mustafa Koç Beye Allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim.

 

TŞOF

Ülkemiz sanayisinin ve ticaret hayatının önde gelen isimlerinden Koç ailesinin kıymetli evlatları Mustafa Koç'un geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu hayatını kaybetmesi sebebiyle yazılı bir açıklama yapan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, “Ülke olarak Mustafa Koç’u genç yaşta yitirmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Hayatının baharında ve en verimli çağında, ülkesinin tanıtımı için Davos’a gideceği gün Hakk’a yürüyen Mustafa Koç’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve Koç camiasına sabırlar diliyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim