• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHPde muhalifler 543 imza topladı
2016-01-15 14:45:03

MHP'de muhalifler 543 imza topladı

MHP Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener’in arka arkaya yaptıkları açıklamalarla hareketlenen muhalefet, tüzük kongresinin toplanması için 543 imzayı...
MHP Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener’in arka arkaya yaptıkları açıklamalarla hareketlenen muhalefet, tüzük kongresinin toplanması için 543 imzayı topladı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener’in arka arkaya yaptıkları açıklamalarla hareketlenen muhalefet, tüzük kongresinin toplanması için 543 imzayı topladı. Avukatların üzerinde çalıştığı imzalardan mükerrer olanlar elendi ve 543 sayısına ulaşıldı. Muhalifler, saat 14’te avukatlar ve noterlerle birlikte imzaları genel merkeze teslim etti. Kurultayın toplanması halinde tüzük değişikliği için muhalefetin 601 imzaya ihtiyacı bulunuyor.

 

Bahçeli ‘Kabul etmeyeceğiz’ demişti

 

543 imza, tüzük kongresinin toplanması için yeterli. Ancak 10 Ocak’ta açıklama yapan MHP lideri Bahçeli, imzaları kabul etmeyeceklerini söylemişti. Başkanlık Divanı'nın yaptığı değerlendirme sonucu MHP'nin 12. Olağan Büyük Kongresi'nin 18 Mart 2018'de yapılmasına karar verildiğini belirterek “İmzayı kim ne kadar toplarsa toplasın, müracaatları halinde kabûlü mümkün olmayacak. Yasal haklarını kullanma yolu da açık olacaktır. Onun için önümüzdeki günlerde bizimle değil mahkemelerle haklarını savunmalarını tavsiye ederiz” demişti.

 

Kaynak: Al Jazeera

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim