• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MGK toplantısı sonrası flaş açıklama
2016-01-27 23:30:02

MGK toplantısı sonrası flaş açıklama

Milli Güvenlik Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamaMilli Güvenlik Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamada, sokağa çıkma yasağıyla...
Milli Güvenlik Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklama

Milli Güvenlik Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamada, sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan operasyonlar için "Bebekleri bile öldüren terör örgütüyle mücadele sürecek" denildi. Açıklamada ayrıca "Suriye'nin geleceğinin inşasında ne mevcut rejimin, ne DEAŞ, ne de PYD-YPG başta olmak üzere herhangi bir terör örgütünün yer almaması gerektiği ifade edilmiştir" vurgusu yapıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen 2016 yılının ilk Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, 6 saat 40 dakika sürdü.

 

Milli Güvenlik Kurulu ve Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantılarının ağustos ayında yapılması nedeniyle takvimde sıkışıklık yaşanmaması için şubat ayında gerçekleştirilecek toplantı, bir ay öne alınmıştı.

 

Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

 

1. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması amacıyla yürütülen faaliyetler kapsamlı olarak görüşülmüştür.

 

Bu çerçevede; millî güvenliğimize yönelik iç ve dış tehditler ile bölücü terör örgütüne, paralel devlet yapılanmasına ve deaş'a karşı yurt içinde ve yurt dışında sürdürülen mücadele etraflıca değerlendirilmiştir. Kimden ve nereden kaynaklanırsa kaynaklansın, terörün her türü bertaraf edilene kadar, kararlı ve ilkeli şekilde mücadeleye devam edileceği belirtilmiştir.

 

Milletin temel değerlerini ve birlikte yaşama arzusunu hedef alarak, eğitim yuvalarını, sağlık kuruluşlarını, camileri tahrip edip kullanılamaz hâle getiren, baskı ve şiddet ile vatandaşlarımızı göçe zorlayan, bebekleri bile öldüren bölücü terör örgütüyle mücadelenin, aynı azim ve kararlılıkla sürdürüleceği vurgulanmıştır. İnsanlık dışı terör eylemleriyle, milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden örgütle mücadelenin, hukuk kuralları içerisinde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği konusunda hassasiyet gösterilerek yürütülmekte olduğu, zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik tedbirlerin alınacağı ifade edilmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim