• Konya29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mermilerin üzerine ERDOGAN yazdı!
2015-11-29 18:44:24

Mermilerin üzerine 'ERDOGAN' yazdı!

Brezilyalı karikatürist Carlos Latuff'tan şok çizim. Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili çizdiği karikatürinde mermilerin üzerine ERDOGAN yazdı.Karikatürist...
Brezilyalı karikatürist Carlos Latuff'tan şok çizim. Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle ilgili çizdiği karikatürinde mermilerin üzerine ERDOGAN yazdı.

Karikatürist Carlos Latuff, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesini çizdi.

Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin dün katıldığı basın açıklamasında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi, Brezilyalı ünlü karikatürist Carlos Latuff'un çizimine neden oldu. 

Latuff, yaptığı çizimde yerde kanlar içinde yatan Elçi'yle birlikte olay yerindeki mermi kovanlarının üstüne E-R-D-O-G-A-N harflerini yazdı.

Söz konusu karikatürünü Twitter'dan duyuran Latuff şunları söyledi:

"Türkiye’de Kürt insan hakları savunucusu, avukat Tahir Elçi’nin katledilmesinin ardında kimin olduğunu görmek zor mu?"

Haber.sol

Latuf'un Tahir Elçi'nin öldürülmesi olayının sıcaklığı ile çizdiği böyle bir karikatür Türkiye'de de yankı buldu. Erdoğan'ı sevenler tarafından tepkiyle karşılandı. Erdoğan'ı seven bir vatandaşın tepkisi "Latuff'u kınıyorum" şeklinde oldu.

 

Carlos Latuff kimdir?

Carlos Latuff (d. 30 Kasım 1968, Rio de Janeiro), Brezilyalı karikatürist, çizer. Siyasi sola yönelik ve üyesi olduğu sendikanın aktivist bir üyesi olarak sendika için yaptığı çizimleriyle tanınır. İsrail-Filistin çatışması ve Arap Baharı iyi çalışmaları arasında gösterilir. Brezilya doğumlu sanatçı Lübnan kökenli Arap'dır.

Brezilya'da yayınlanmış birçok gazetede çalışmış olan Latuff, Brezilya dışında, en çok internet üzerinden yayınlanan Amerikan karşıtlığı, Siyonizm İsrail'in Filistin tutumu karşıtlığı ve Filistin halkı destekli karikatür çizimleriyle tanınır. Ayrıca çizimlerinin bazı konularında özellikle İsrail-Lübnan çatışmaları ve savaşı sırasında öldürülen Lübnanlı sivillerin görüntüleri politik çizimlerle Latuff tarafından ele alınmıştır.

2006: Tahran'da düzenlenen "Holokost konulu Uluslararası karikatür yarışması"nda ikincilik ödülü kazandı.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim