• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyaspor'da "sertifikalı taraftar" geliyor
29 Mart 2017 Çarşamba 22:09

Konyaspor'da "sertifikalı taraftar" geliyor

Konya'da bir ilk gerçekleşiyor üniversite ile taraftar gurubunun işbirliği ile sertifikalı taraftar geliyor.

Konyaspor Kulübü, Nalçacılılar taraftar grubu ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) tarafından organize edilen Türkiye ve dünyada ilk olma özelliği taşıyan "Sertifikalı taraftar" projesiyle sporseverlere, sporda şiddetin önlenmesi, öfke kontrolü ve fair play gibi konularda eğitim verilmesi planlanıyor.

SÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi ve Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Birol Gülnar, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, her bir taraftarın yaşadıkları şehrin birer temsilcisi olduğunu söyledi.

Projeyle ilk başta 200 kişiye eğitim vermeyi planladıklarını belirten Gülnar, taraftarlara, sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi, etkili iletişim, öfke kontrolü, toplum yaşantısında ve tribünde fair play, spor pazarlanması ve taraftarın marka değerine katkısı, sporun toplumsal kurumlarla çoklu faaliyet ilişkisi gibi konularda, alanında yetkin üniversite hocalarınca ders verileceğini dile getirdi.

Gülnar, perşembe günü başlayacak dersleri teoriye boğmayacak şekilde planladıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Eğitimle olumsuz davranışların azalmasını umut ediyoruz. Projeyle Türkiye, hatta dünyada bir ilki başlatmış olacağız. Bu kıvılcımın Konya, Atiker Konyaspor ve Selçuk Üniversitesinden çıkmasından dolayı mutluyuz. Projenin ulusal hatta uluslararası çapta devamını çok arzuluyoruz. Eğitim içeriği zamanla güncellenerek, bütün taraftar gruplarına uygulanabilmesi durumunda çok ciddi mesafeler katedileceğine inanıyoruz."

Nalçacılılar Taraftar Derneği Başkanı İbrahim Apalı ise bu projenin gerçekleşmesinin hayalleri olduğunu söyledi.

Türkiye'ye ve dünyaya örnek olacak bir projeyi başlattıklarını dile getiren Apalı, şöyle konuştu:


"Nalçacılılar Grubu olarak biz tribün çocuğuyuz. Uzun yıllar işin içindeyiz. Nerelerde nasıl psikolojiyle davrandığımızı ve nerelerde hatalar yaptığımızı çok iyi biliyoruz. O yüzden bu projeyi başlattık. Konya bunun için çok uygun bir şehir. 'Meşale neden buradan yanmasın' diye düşündük. Sertifika alan taraftarlarımızın çeşitli artıları da olacak. Kombineyi uygun alacak, Konya Store'dan alınacak ürünlerde indirim yapılacak ve buna benzer kampanyalardan faydalanacak. Bu sertifikayı alanlar has ve öz Konyasporlu olacak."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim