• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğluna referandumlu eleştiri!
2015-12-06 18:15:03

Kılıçdaroğlu'na 'referandum'lu eleştiri!

CHP delegesine 'Erdoğan, referandum ve başkanlık' üzerinden göz kırptı.CHP Genel Başkanlığına aday olacağını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem...
CHP delegesine 'Erdoğan, referandum ve başkanlık' üzerinden göz kırptı.

CHP Genel Başkanlığına aday olacağını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Erdoğan eleştirisinin içine referandum, başkanlık tahminlerini yaparken Kılıçdaroğlu'nu da sözlerine karıştırarak CHP delegesine mesaj verdi. 

Muharrem İnce Yalova'da yaptığı konuşmada   Erdoğan'ı eleştirdi. İnce, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Dış politika Türkiye'de artık bir iç politika gibi yapılır hale geldi. Türkiye'de Putin üzerinden oy devşirmek isteyen iktidar ve cumhurbaşkanı var. Önümüzdeki süreçte başımıza gelecekleri söyleyeyim. Büyük ihtimal, Mayıs'ta- Haziran'da referandum var. Meydanlara çıkıp şunu söyleyecek; 'Ey benim aziz milletim. Bak bu Bahçeli, 20 senedir koltukta oturuyor, gitmiyor. Bak Kılıçdaroğlu kaç keredir yeniliyor gitmiyor. Bak Demirtaş milletvekillerini kaybetti koltuktan gitmiyor. Bu muhalefet partileri, bu parlamenter sistem çökmüştür. Bu genel başkanları kimse yerinden kıpırdatamaz. Bu çökmüş olan parlamenter sistemi gelin değiştirelim. Gel başkanlık sistemine geçelim.' Bence bunu geçirir böyle anlatırsa. Onun için uyarı görevimi yapıyorum."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte yaptığı konuşmaları örnek gösterip tarih ve coğrafya bilgisini eleştiren İnce, "Benim CHP'ye kızmamın nedeni bu zaten. 'Böyle bir insanı yenemediniz' diyorum 13 senedir. 'Ben yeneceğim' diye iddia bulunuyorum. Türkiye'nin 5 temel sorunu vardır. Türkiye'nin eğitimi, ekonomisi, hukuk düzeni, dış politikası ve toplumsal barışı sorunlu. Suriye konusu başlı başına bunları Yüce Divan'a götürecek güçtedir" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim