• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayyum maaşları 105 Bin TLden 42Bin TLye düştü!
2015-12-04 21:30:05

Kayyum maaşları 105 Bin TL'den 42Bin TL'ye düştü!

Kaynak Holding'e atanan kayyumların maaşı, kurum başına 42 bin TL olduGülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirket, bir...
Kaynak Holding'e atanan kayyumların maaşı, kurum başına 42 bin TL oldu

Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Kaynak Holding bünyesindeki 19 şirket, bir vakıf ve bir derneğe atanan kayyumların kurum başına aldıkları maaş, holding bünyesinde 12 şirketin daha bulunması gerekçesiyle, Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimiliği'nin kararıyla 5 bin liradan 2 bin liraya düşürüldü. Kayyumların önceden aylık maaşı 105 bin TL iken kendi başvuruları üzerine şimdiki aylık maaşları 42 bin TL oldu.

 

Hürriyet'in haberine göre, kayyum heyetinde yer alan iş adamı İmran Okumuş, avukat Sezai Çiçek, bilişim uzmanı Hüseyin Yaşar, maliyeci Aytekin Karahan, basın ve halkla ilişkiler uzmanı Ertuğrul Erdoğan, vakıf ve dernek uzmanı İsmail Gülen ile vergi denetçisi Levent Küçük, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, maaşlarının düşürülmesini talep etmişti.

 

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği de kayyumların talebini uygun bularak, holdinge bağlı 12 şirketin daha bulunduğu gerekçesiyle maaşlarının 2 bin liraya düşürülmesine karar verdi. Söz konusu karar kayyumlara tebliğ edildi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim