• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadınlara ücretsiz kanser
2014-10-14 16:29:25

Kadınlara ücretsiz kanser

'Kadınlara yönelik ücretsiz kanser erken tarama ve bilgilendirme projesi' Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğüyle hayata geçirdi.Sabah'ta yer alan habere...

'Kadınlara yönelik ücretsiz kanser erken tarama ve bilgilendirme projesi' Tekirdağ Halk Sağlığı Müdürlüğüyle hayata geçirdi.

Sabah'ta yer alan habere göre projenin ilk konukları olan Banarlı Mahallesi kadınları Kanser Erken Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM)'e getirilerek kanser taraması ve eğitiminden geçirildi.

Aile hekimleri tarafından belirlenen 40-69 yaş arası Banarlı Mahallesi'nde yaşayan yaklaşık 10 kadının katıldığı taramada meme kanseri için mamografi, rahim ağzı kanseri için smear testi ve bağırsak kanseri için gaitadagizli kan testi yapıldı. KETEM'de gerçekleştirilen tarama çalışmalarına Süleymanpaşa Belediye Başkan Vekili Gülferah Güral da katılırken tarama için gelen kadınlarla yakından ilgilenerek proje hakkında bilgilendirmede bulundu.

'Kadınlara yönelik ücretsiz kanser erken tarama ve bilgilendirme projesi' Süleymanpaşa ilçe sınırları içindeki 73 mahallede yaşayan 40-69 yaş arası kadınları kapsayarak sürecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim