• Konya-4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Joe Bidenden diyalog çağrısı
2016-01-25 10:15:03

Joe Biden'den ''diyalog'' çağrısı

Haftasonu İstanbul'da bir dizi görüşme yapan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in temasları ile ilgili Beyaz Saray'dan da bir açıklama geldi.Beyaz Saray'dan...
Haftasonu İstanbul'da bir dizi görüşme yapan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in temasları ile ilgili Beyaz Saray'dan da bir açıklama geldi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Erdoğan- Biden görüşmesinde IŞİD'le mücadelede güçlü işbirliği teyid edildi. Türkiye ve Irak arasındaki tansiyonun düşmesi gerektiği belirtildi ve Irak'ın toprak bütünlüğüne atıf yapıldı.

"İki lider Kıbrıs'ta süregiden müzakerelere desteklerini dile getirdiler" denen açıklamada, isim verilmeden olası Türkiye- İsrail anlaşması da yer aldı. "Türkiye'nin doğu akdenizdeki enerji işbirliklerini arttırmasına" vurgu yapıldı.

Beyaz Saray açıklamasının en kritik cümlesi PKK ve Güneydoğu'daki operasyonlara yönelikti. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, "PKK'nın terör örgütü olduğunu bir kez daha yinelemekle birlikte Başkan Yardımcısı Biden, Güneydoğu'daki artan şiddet ortamından endişesini iletmiş ve Türkiye yönetimine barışçıl çözüm isteyen bütün taraflarla diyalog kurulması gereğini dile getirmiştir'' denildi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim