• Konya22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstihbarattan ABD ve Avrupa için IŞİD saldırısı uyarısı
2016-02-10 09:45:05

İstihbarattan ABD ve Avrupa için IŞİD saldırısı uyarısı

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, IŞİD'in en önde gelen tehdit olduğunu ve bu yıl içerisinde ABD ve AB'de saldırılar gerçekleştirebileceğini...
ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, IŞİD'in en önde gelen tehdit olduğunu ve bu yıl içerisinde ABD ve AB'de saldırılar gerçekleştirebileceğini ifade etti.

ABD Senatosu İstihbarat Komitesi'nde gerçekleştirilen "Küresel Tehditler" oturumunda ABD Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper, Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü James Comey, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü John Brennan, Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) Direktörü Michael Rogers ve Savunma İstihbarat Ajansı (DIA) Direktörü Vincent Stewart, ABD'nin ulusal çıkarları çerçevesinde öne çıkan güvenlik ve istihbarat konularıyla ilgili senatörlerin sorularını cevaplandırdı.

Şam'da polis aracına saldırı

Ulusal İstihbarat Direktörü Clapper, IŞİD'in küresel anlamdaki etkinliğinin el-Kaide'yi geride bıraktığını ifade ederek, "Şu anda en önde gelen tehdit olan IŞİD, bu yıl içinde ABD ve AB'ye saldırılarda bulunabilir" dedi.

IŞİD'in Suriye ve Irak dışında Libya ve Afganistan gibi ülkelerde de yeni alanlar kazanma çabasında olduğunu kaydeden Clapper, el-Kaide'nin de son dönemde Afganistan'ın belli bölgelerinde güç kazandığını dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim