• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsmailağa Vakfı referandum kararını açıkladı
2017-03-24 11:00:02

İsmailağa Vakfı referandum kararını açıkladı

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, 16 Nisan'da düzenlenecek anayasa referandumuyla ilgili açıklama yaptı.İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, 16...
İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, 16 Nisan'da düzenlenecek anayasa referandumuyla ilgili açıklama yaptı.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı, 16 Nisan'daki anayasa referandumunda 'Evet' oyu kullanılacaklarını açıkladı.

Vakıf açıklamasında "Ümmetin birlik ve selâmeti ile bu yolun yolcusu olanların muvaffâkiyetlerine duâ ediyor, Mevlâ'mızdan Ülkemiz ve bütün İslâm dünyası için sulh ve salaha vesile olması niyâzıyla 16 Nisan'da “Evet" diyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Vakfın açıklamaları şöyle:

Yıllarca haçlı ruhu ve sömürgeci zihniyetin “Tek Millet” olarak küresel şer ittifakı hâlinde açıktan açığa hedef hâline getirdiği ülkemize karşı alçakça saldırıların, tuzakların ve algı operasyonlarının sonu gelmiyor.

Bu saldırıların görünen hedefi; ümmetin yegâne ümidi haline gelmiş Türkiye'miz olsa da hiç şüphesiz bilinmektedir ki nihaî hedef, bütün İslâm Dünyası ve ümmet birliğidir.
Geçmişte medeniyet müktesebâtımız ve rûh köklerimizle irtibatımızı koparmayı ve bizi kendi coğrafyamızda yabancılaştırmayı başaranlar, bu defa da Çanakkale Rûhu'nu kuşanmış azîz milletimizin direnişi, liderinin kararlılığı, Allah dostlarının ve bütün mü'minlerin duâ ve niyâzları neticesinde muvaffâk olamamışlardır.

İnkıtaa uğratılmış rûh ve mânâ yürüyüşümüzü, yeniden tarihi sorumluluk ve istikamette sürdürme ümit, imkân ve şartlarıyla karşı karşıya olduğumuzun şuûru içerisinde harekete memuruz. 16 Nisan'da yapacağımız tercihin, bir parti ve şahıs meselesi değil, bütün bir medeniyet, barış ve huzûr içinde bir Türkiye meselesi olduğunun farkında olmalıyız.

16 Nisan günü sadece Ülkemiz için değil, ümidini yeni Türkiye rûhuna bağlamış ümmet birliği için de tarihî bir gün olacaktır inşâAllâh.

Her zaman olduğu gibi cemaatimiz, Efendi Hazretlerimizin (Kuddise Sirruhû) rehberliğinde Allah'ın (Celle Celâluhû) rızâsından ve İ'lâ-yi Kelimetullah'tan başka gayesi ve davası olmayan sorumluluk anlayışıyla hareket edecek; Hak ve Hakikat yolunda, ilim, irfan ve hikmet yolculuğunu sürdürecektir.

Ümmetin birlik ve selâmeti ile bu yolun yolcusu olanların muvaffâkiyetlerine duâ ediyor, Mevlâ'mızdan Ülkemiz ve bütün İslâm dünyası için sulh ve salaha vesile olması niyâzıyla 16 Nisan'da “EVET!” diyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim