• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IŞİD bombacısı hastaneden kaçtı
2016-01-05 17:15:04

'IŞİD bombacısı hastaneden kaçtı'

Suriyeli Mahmoud Al Ghanim’in, tedavi için 12 Aralık günü götürüldüğü Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden...
Suriyeli Mahmoud Al Ghanim’in, tedavi için 12 Aralık günü götürüldüğü Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden kaçtığı bildirildi.

’IŞİD bombacısı’ olduğu iddia edilen Suriyeli Mahmoud Al Ghanim’in, tedavi için 12 Aralık günü götürüldüğü Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden kaçtığı bildirildi

Erzurum’un Aşkale İlçesi’ndeki Kabul Barınma ve Geri Gönderme Merkezi’nde tutulan Halep doğumlu 30 yaşındaki Mahmoud Al Ghanim, geçen 12 Aralık günü rahatsızlığı nedeniyle kolluk kuvveti eşliğinde Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Hastanede güvenlik görevlilerini atlatan Suriyeli Ghanim, kaçmayı başardı.

 

Farkına varılması üzerine 155’e durum bildirildi ve polisler her yerde sığınmacıyı aramaya başladı. Ancak tüm aramalara karşın bulunamayınca 81 ilin Emniyet Müdürlüklerine yakalanması için bilgi verildi.

 

’IŞİD BOMBACISI DEĞİL, BASİT SUÇLU’

 

Suriyeli Mahmoud Al Ghanim’in IŞİD’in bombacısı değil, ülkesinde basit bir suçtan aranan kişi olduğu belirten yetkililer, "Mahmoud Al Ghanim, ülkesinde basit bir suçtan aranan bir göçmen. Gözaltına alınıp sınır dışı edilmek üzere prosedür gereği Aşkale İlçesi’ndeki Kabul Barınma ve Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edilmiştir. Kampta bekleyen Ghanim rahatsızlanınca hastaneye sevki uygun görülmüş. Tedavi gördüğü sırada da kaçmış" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim