• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş dünyasının yeni gözdesi İran
2016-01-17 00:00:03

İş dünyasının yeni gözdesi İran

“Paranın büyük bölümünün İran halkı ve ekonomisi için harcanacağına inanıyoruz”İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi...
“Paranın büyük bölümünün İran halkı ve ekonomisi için harcanacağına inanıyoruz”

İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin 5 daimi üyesi ve Almanya’dan oluşan 5+1 grubu arasında yürütülen nükleer müzakerelerde anlaşmaya tamamlanması en çok yeni pazarlar arayan ekonomilerin işine gelecek.

 

35 yıldır süren ambargonun kalkması hükümetler ve şirketlerden oluşan delegeler ile İranlı yetkililer arasında hızlı bir trafiğin yaşanmasına neden olacak.

 

İRANLILAR 100 MİLYAR DOLAR HARCAYACAK

 

CIA tarafından hazırlanan bir raporda, Viyana’daki anlaşmanın ardından İran’ın eline geçecek 100 milyar dolar paranın çoğunun ülke ekonomisi için harcanacağı belirtildi. ABD Başkanı Barack Obama’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice, “Paranın büyük bölümünün İran halkı ve ekonomisi için harcanacağına inanıyoruz” dedi.

 

MARKALAR TANITIM ATAĞINA GEÇTİ

 

Perakendeciler İranlıların artan gelirinden pay kapmak için ülkedeki tanıtım faaliyetlerine hız verdi. Apple, Bulgari, Sony, Calvin Klein bu markalardan bazıları.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim