• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnsanlığı yok edecek 3 şey!
2016-01-20 09:15:06

İnsanlığı yok edecek 3 şey!

Ünlü fizikçi Stephen Hawking, kendi eseri olan tehlikelerin insanlığı tehdit ettiğini söyledi.Ünlü fizikçi Profesör Stephen Hawking, BBCtarafından düzenlenen...
Ünlü fizikçi Stephen Hawking, kendi eseri olan tehlikelerin insanlığı tehdit ettiğini söyledi.

Ünlü fizikçi Profesör Stephen Hawking, BBCtarafından düzenlenen bir konferans dizisine katıldı. Konferansta kendi eseri olan tehlikelerin insanlığı tehdit ettiğini söyledi. Bu tehlikeler arasında nükleer savaş olasılığı, küresel ısınma ve genetik yapısı değiştirilen virüsleri saydı.

 

"İNSANLIK VAR OLMAYI SÜRDÜRECEK"

 

Hawking, buna rağmen "başka dünyalar üzerinde koloniler oluşturacağı varsayılırsa, insanlığın varolmayı sürdürebileceğini" belirtti.

 

"DÜNYADA BİR FELAKET OLMA OLASILIĞI ZAMANLA ARTIYOR"

 

Hawking, "belli bir yılda dünyada bir felaket meydana gelme olasılığı düşük olabilir, ancak bu olasılık zamanla artıyor ve gelecek bin ya da on bin yıl içinde bir felaket meydana gelmesi neredeyse kesinleşiyor" dedi.

 

"O ZAMANA KADAR UZAYA AÇILMIŞ OLURUZ"

 

"O zamana kadar uzaya ve diğer yıldızlara açılmış oluruz. Bu nedenle dünyadaki felaket insan ırkının sonunu getirmez" diyen Profesör Hawking şöyle devam etti:

 

"KENDİNE YETECEK KOLONİLER OLUŞTURMA İHTİMALİMİZ DÜŞÜK"

 

"Ancak gelecek yüzyıl içinde uzayda kendi kendine yetecek koloniler oluşturma olasılığımız düşük. Bu nedenle bu dönemde çok dikkatli olmalıyız."

 

Stephen Hawking bilim ve teknolojideki ilerlemenin, yolunda gitmeyebilecek yeni gelişmelere de neden olabileceğine dikkat çekti.

 

"TEHLİKELERİN FARKINA VARMALIYIZ"

 

Ancak yine de insanlığın bu tehlikeleri aşabileceği görüşünde:

 

"İlerlemeyi durduracak, ya da kaydettiğimiz ilerlemeden geri dönecek değiliz. Bu nedenle tehlikelerin farkına varmalı ve kontrol altına almalıyız. Ben iyimser bir insanım. Bunu yapabileceğimize inanıyorum."

 

Kaynak: BBC Türkçe

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim