• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İHHdan AK Partiye İsrail eleştirisi
2015-12-23 19:03:55

İHH'dan AK Parti'ye 'İsrail' eleştirisi

Bülent Yıldırım, AKP sözcüsü Ömer Çelik'in "İsrail devleti ve halkı dostumuzdur" sözlerini değerlendirdi.İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım...

Bülent Yıldırım, AKP sözcüsü Ömer Çelik'in "İsrail devleti ve halkı dostumuzdur" sözlerini değerlendirdi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım, Ömer Çelik'in İsrail'le ilgili sözlerine karşılık, "İsrail bizim dostumuz olamaz." dedi.
AKP Genel Başkanı ve parti sözcüsü Ömer Çelik'in İsrail hakkında söylediği sözler tartışılmaya devam ediyor.
Habertürk TV'de yayyınlanan ve Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına katılan Bülent Yıldırımşunları kaydetti:
"Biz şahsen İsrail ile olan hiçbir anlaşmayı doğru bulmuyoruz. Çünkü İsrail bugüne kadar yaptığı hiçbir anlaşmaya uymadı. Bir anlaşmanın yapılabilmesi için o ülkenin geçmişine bakarsınız. İsrail'in bugüne kadar Birleşmiş Milletler'de alınan hiçbir kararı uyguladığı görülmemiştir. Mescid-i Aksa ile ilgili kararları uyguladığı görülmemiştir. Halil İbrahim Mescidi ile ilgili alınan kararları uyguladığı görülmemiştir. Türkiye ile yaptığı anlaşmaların hiçbirine uymamıştır.
Şimdi bakın Türkiye ile İsrail Ortadoğu'daki en büyük dostu, en derin dostu; değil mi? Fakat ne oldu da bu kadar enlere rağmen Mavi Marmaray'ı açık denizde vurdu. Demek ki İsrail'e güvenilmez. Bugün İsrail'le şu şartlarda anlaşma yapsanız, yarın İsrail yineMescid-i Aksa'da çocuk öldürür yine Gazze'de çocuk öldürecek yine bebek katilliği yapacak. O zaman bunu kimseye anlatma şansımız olmaz.
"ÖMER ÇELİK DAHA NET ÖZÜR DİLEMELİ"
"Şimdi ben Ömer Bey'i tanırım. Ömer Bey'in sürçü lisanıdır. O anda ağzından kaçmıştır. Sonra da özür dilemiştir. Daha net özür dilemesi lazım. Türkiye'nin öyle dostu olmaz. Dost daha derin kavramdır. Onun için biz İsrail'le dost olamayız. Hele İsrail Devleti ile hiç dost olamayız. Çünkü İsrail devleti ne demektir? İsrail Devleti Mescid-i Aksa'yı yıkmaya çalışan bir devlettir."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim