• Konya31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gündemi sarsacak McKinsey sorusu! TSK...
02 Ekim 2018 Salı 16:10

Gündemi sarsacak McKinsey sorusu! TSK...

CHP Ankara milletvekili Murat Emir, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a Tükiye'nin savunma sisteminin de McKinsey’in denetimine açılıp açılmayacağını sordu.

CHP’li Emir önergesinin gerekçesinde; Bakan Berat Albayrak’ın, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için Türkiye-ABD İş Konseyi'nce düzenlenen 9. Türkiye Yatırım Konferansı'ndaki, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 Bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” açıklamasını hatırlattı.

CHP'li Emir, Milli Savunma Bakanlığı'nın, bu ofiste hangi bilgileri paylaşacağını ve ülke savunmasına ait bilgilerin yabancı bir şirketle paylaşılmasının ülke güvenliği üzerinde yaratacağı etkinin hesaplanıp hesaplanmadığını sordu.

McKinsey firmasıyla yapılan sözleşmenin bedeli ve süresini de soran Emir, sözleşme bedelinin bütçenin hangi kaleminden karşılanacağını da sorularına ekledi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir önergesinde aşağıdaki sorulara yer verdi:

1- McKinsey firması ile imzalanan sözleşme bedelinin tutarı nedir? Sözleşme bedeli, bütçenin hangi kaleminden karşılanacaktır? Sözleşmenin süresi ne kadardır?

2- Maliyet ve Dönüşüm Ofisinde temsilci bulunduracak olan Savunma Bakanlığı, McKinsey şirketi ile hangi bilgileri paylaşacaktır?

Kaynak: Oda TV

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim