• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fedde dikkatler 4.5 trilyonluk bilançonun!
2016-01-16 19:45:02

Fed'de dikkatler 4.5 trilyonluk "bilançonun!

Fed'de dikkatler 4.5 trilyonluk "bilanço"ya çevriliyor...10 yıl sonra yapacakları faiz artırımını tartışan Fed yetkilileri, dikkatlerini Japonya ekonomisinin...
Fed'de dikkatler 4.5 trilyonluk "bilanço"ya çevriliyor...

10 yıl sonra yapacakları faiz artırımını tartışan Fed yetkilileri, dikkatlerini Japonya ekonomisinin büyüklüğüne ulaşmış bilanço için ne yapacaklarına çeviriyor.

 

İlk faiz artırımından bir ay sonra, küresel piyasalardaki kargaşa, daha fazla faiz artırımları için beklentileri zayıflattı ve bir sonraki aşağı harektle mücadele için eldeki araçlara yönelik endişeleri artırdı. Fed Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, kısa vadeli politika faizini yükseltirken, uzun vadeli Hazine tahvil faizlerini düşük tutmak için 4.5 trilyon dolarlık bilançonun devam ettirilebileceğini kaydetti.

 

Fischer'in kısmen 3 Ocak'ta kısa vadeli faizin sıfır seviyesinden uzaklaştırılmasına yönelik stratejileri tartıştığı konuşmasındaki fikri, Cuma günü, New York Fed Başkanı William C. Dudley tarafından daha pratik terimlerle dile getirildi. Dudley, federal fon faizi bir şekilde daha da yükseltilene kadar, vadesi gelmiş tahvillere yeniden yatırım yapılması ve bilançonun daraltılmasından uzak durulmasının anlamlı olduğunu söyledi.

 

Dudley, "Yüksek kısa vadeli faiz şeklinde daha fazla 'pudra' kullanmak, dah az pudradan ve daja küçük bir bilançodan daha istenen bir durum gibi görünüyor" şeklinde görüş bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim