• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EVLİLİK TERAPİSİ EMEL BAŞ
2017-03-23 11:45:01

EVLİLİK TERAPİSİ EMEL BAŞ

EVLİLİK TERAPİSİ EMEL BAŞEVLİLİK TERAPİSİ EMEL BAŞEvlilik terapileri; birbiriyle çatışmada olan iki insanın etkileşimini değiştirmek için...
EVLİLİK TERAPİSİ EMEL BAŞ

Psikoterapist Emel Baş

EVLİLİK TERAPİSİ EMEL BAŞ

Evlilik terapileri; birbiriyle çatışmada olan iki insanın etkileşimini değiştirmek için düzenlenmiş bir psikoterapi biçimi ve karı koca arasındaki sorunlar üzerinde yoğunlaşan bir terapi yaklaşımıdır.

Evlilik Terapistleri, çeşitli yöntemler kullanarak eşlerin adil bir şekilde duyarlı oldukları konuları tartışabilmelerini, kendilerini anlamalarını, yeni ilişki ve etkileşim becerileri kazanmalarını ve sorunları konusunda bir içgörü kazanmaları konusunda onlara yardım eder. Emel Baş'a göre Terapide genel amaç, eşler arasındaki çatışmaları azaltmak, çözmek ve aynı zamanda eşler arasında var olan etkileşim sisteminin dengesini değiştirmeye çalışmaktır.

Evlilik Terapisi, çiftleri ve bireyleri etkileyen ilişki içindeki farklı ve zor konuları fark edip, düşünebilmelerinde yardımcı olur. Bağlılık, kıskançlık, öfke kontrol bozukluğu, güvensizlik, evlilik dışı ilişkiler, cinsel sorunlar, boşanma ve ayrılıklar, zayıf iletişim, aile içi kötü muamele vb. nedenlerin tümü, çiftler ya da bireyler için tartışma konusu olabilir. Çiftler bu tür bir sorunla başa çıkamadıklarında, nitelikli bir evlilik terapistinden yardım alabilirler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim