• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan, Pehlivan ElekTrak’ı sevdi!
2015-12-09 23:15:02

Erdoğan, Pehlivan ElekTrak’ı sevdi!

Erdoğan, Trakya Üniversitesi öğrencileri ürettiği elektrikli araç “Pehlivan ElekTrak’ı beğenip, inceledi.Trakya Üniversitesinden yapılan yazılı...
Erdoğan, Trakya Üniversitesi öğrencileri ürettiği elektrikli araç “Pehlivan ElekTrak’ı beğenip, inceledi.

Trakya Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kapanış seremonisi bitiminde katılımcılar ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, üniversitemiz ‘Pehlivan ElekTrak’ın’ standını ziyaret etti. Aracı beğendiğini ifade eden Cumhurbaşkanımız, öğrencilerimize her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ederek ayrıca Pehlivan ElekTrak ile Balkan ülkelerinde tanıtım yapma imkanı sağlayacaklarını söyledi.”

Üniversiteden yapılan açıklama şu şekilde:

"Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından inovasyonun önemini vurgulamak ve inovatif çalışmaları desteklemek amacıyla organize edilen Türkiye İnovasyon Haftası; Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı destekleri ile 03-05 Aralık 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Hollanda’nın “Partner Ülke” olarak katıldığı etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamil Kahveci,  Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, Trakya Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Uzm. Onur Kübüç, Teknoloji Transfer Ofisi çalışanları ile Tasarım ve Proje Topluluğu üyeleri katıldı.

Türkiye İnovasyon Haftası'nda Dünya'da ve Türkiye'de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini bir araya getirerek inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dünya çapında bir etkinlik gerçekleştirildi.

04 Aralık 2015 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç standımızı ziyaret ederek Elektrak’ın direksiyona geçerek aracı inceledi. Akif Çağatay Kılıç, aracı beğenerek öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

05 Aralık 2015 tarihinde Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş standımızı ziyaret etti. Bakanımız Elektrak’ı beğendiğini söyledi ve öğrencilerimizi tebrik etti.

Etkinliğin son gününde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kapanış seremonisi bitiminde katılımcılar ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Üniversitemiz “Pehlivan ElekTrak”ın standını ziyaret etti. Aracı beğendiğini ifade eden Cumhurbaşkanımız öğrencilerimize her türlü desteği sağlayacaklarını ifade ederek ayrıca Elektrak ile Balkan ülkelerinde tanıtım yapma imkânı sağlayacaklarını söyledi."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim