• Konya20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Emine Ayna siyasetten çekildi
2016-01-30 22:15:03

Emine Ayna siyasetten çekildi

"Cizre'de bodrum katında mahsur kalan yaralı ve cenazelerin bardağı taşıran son damla"DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, yazılı bir açıklama yaparak siyaseti...
"Cizre'de bodrum katında mahsur kalan yaralı ve cenazelerin bardağı taşıran son damla"

DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, yazılı bir açıklama yaparak siyaseti bıraktığını duyurdu.

Cizre'de yaralı olan kişilerin  hastaneye kaldırılması ile ilgili girişimlerinin bir işe yaramadığını, seçim sonuçlarının dikkate alınmadığını açıklayan Ayna, örgütsel olarak alınan bir karar olmadan siyasetten çekildiğini açıkladı. 

Ayna yaptığı açıklamada, 7 Haziran sonrasında, "Kürt halkının, mevcut anti-demokratik seçim sistemine ve tüm saldırı ve şiddete rağmen sandıktan çıkardığı iradesinin tanımadığının ilan edildiğini ve sivil siyasetin yok sayıldığı" söyledi. Ayna, "Siyasi partiler aracılığıyla siyaset yapma olanakları ortadan kaldırılıyor, hükümet gibi düşünmüyor ise işlevsizleştiriliyor. Halkın seçimler sonucunda açığa çıkardığı iradelerin (belediyelerin), sadece ve sadece kendilerini seçen halkın yanında oldukları için yetkileri ellerinden alınıyor, devletin atadığı bürokratlara veriliyor. Yani seçilmişler, atanmışların emrine tabii kılınıyor" dedi.

'GİRİŞİMLERİMİZ SONUÇ VERMEDİ'

Ayna son olarak Cizre'de bir evde yaralı durumda bulunduklarını belirttiği 25 yaralı insanın hastaneye kaldırılması için yurtiçinde ve yurtdışında yaptıkları tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını söyleyerek, "25 yaralı ve sağ insan diri diri toplu gömüldü. Bu olay benim için son damla oldu" dedi. Ayna açıklamasını şöyle noktaladı: "Bu temelde siyasetten çekildiğimi ilgili kamuoyuna duyuruyorum. Aldığım bu karar partimle ortaklaştığım, örgütsel bir karar değildir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim