• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
e-Parti 2016 Yeni Yıl Mesajı
2015-12-31 20:00:03

e-Parti 2016 Yeni Yıl Mesajı

e-Parti 2016 Yeni Yıl Mesajı yayınlandı.Her yeni yıl, taze başlangıçlar için güzel bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirsek milletçe hayalini...
e-Parti 2016 Yeni Yıl Mesajı yayınlandı.

Her yeni yıl, taze başlangıçlar için güzel bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirsek milletçe hayalini kurduğumuz huzuru, hak ve hukuk ortamını mutlaka yaratabiliriz.

 

Önümüzde seçimsiz geçecek üç yıllık uzun bir hazırlık dönemi var. Muhalefet etme biçimini değiştirerek önce toplumsal ve siyasal muhalefeti sonra da iktidarı değiştirebiliriz. İktidarı değiştirmenin ilk adımı önce ve ancak muhalefeti değiştirerek atılabilir.

 

Delegelik sarmalına dolanmış klasik partilerin kongre ve kurultaylardan çıkan kadrolarının halkı temsil etme ehliyet ve yetkileri yoktur. Seçmen gereksinmelerini gidermekten ve yurttaşların tercihlerini yansıtmaktan uzaktırlar.

 

Çünkü siyaset, genel merkezler ile delegeler arasındaki menfaat ilişkisine hapsolmuş durumdadır. Bu sakatlık giderilmeden ülkemizin gerçek bir demokrasiye kavuşması mümkün değildir. Çözüm yolu, siyasi partilerde, her aşaması tüm üyelerin ve yurttaşların katılımına açık doğrudan bir oy mekanizması kurulmasıdır.

 

e- Parti, ülkemizi aracısız, doğrudan, gerçek bir demokrasiye kavuşturma kararlılığı ile kurulmuş bir partidir. Bu hedefe ulaşmak için bu alandaki en ileri teknoloji ve yöntemleri uygulamaya koymuş ve halkımızın hizmetine açık hale getirmiştir. Teknoloji ile tek tek yurttaşlarımızı ve demokrasiyi buluşturan yeniliklerimiz yeni yılda da kararlılıkla devam edecektir.

 

Seçimsiz geçecek önümüzdeki uzun sürede yurttaşlarımızın, "iktidarı değiştirmek için önce muhalefeti ve muhalefetin örgütlenme ve işleyiş biçimini değiştir" ilkesini benimseyeceğinin işaretleri çoğalmaktadır.

 

Topluma siyaset alanında katkı sunmak isteyen, seçmeye, seçilmeye, denetlemeye ve yönetmeye hazır tüm yurttaşlarımızı e- Parti'de birlikte olmaya davet ediyor, huzur ve mutluluk dolu bir 2016 diliyoruz.

 

Emrehan Halıcı

 

e-Parti Eş Genel Başkanı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim