• Konya28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dündar ve Gülün itirazına ret
2015-12-01 14:00:03

Dündar ve Gül'ün itirazına ret

Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutukluluğuna yapılan itiraz bir üst mahkeme olan İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'nce de reddedildi.MİT TIR'larıyla ilgili yayımladıkları...
Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutukluluğuna yapılan itiraz bir üst mahkeme olan İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'nce de reddedildi.

MİT TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül için avukatlarının bir üst mahkeme olan İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'ne yaptıkları itiraz da reddedildi. 

Can Dündar ve Erdem Gül için avukatları dün tutuklama kararını veren İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesi'ne itirazda bulunmuştu. Avukatların, İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği'ne sundukları itiraz dilekçesinin üç cümleden oluşması dikkat çekmişti. Dilekçe şöyle denilmişti: "Biz üzerimize düşeni yapıyor ve anayasaya, yasalara, AİHS'ne, AİHM kararlarına aykırı olan tutuklama kararlarına itiraz ediyoruz. Gerisi sizin bileceğiniz iş. Tercih ve sorumluluk sizindir."

 

Tutuklayan mahkemeden ret

 

Bu itiraz, İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği'nce "usul ve kanuna aykırı hiçbir yön bulunmadığı ve kararın yerinde olduğu" gerekçeleriyle reddedilmişti. 7. Sulh Ceza Hakimliği bu reddin ardından itirazı üst mahkeme olan İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'ne göndermişti.

 

Kararını bugün veren 8. Sulh Ceza Hakimliği de tutukluluğu yerinde bularak, itirazı reddetti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim