• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deniz Baykaldan Rus uçağı açıklaması
2015-12-02 19:30:02

Deniz Baykal'dan 'Rus uçağı' açıklaması

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal düşürülen Rus uçağı ile ilgili açıklama yaptı.Kemer Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen CHP Kemer İlçe Teşkilatı...
CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal düşürülen Rus uçağı ile ilgili açıklama yaptı.

Kemer Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen CHP Kemer İlçe Teşkilatı Olağan Kongresi'nde konuşan Baykal, Türkiye'nin içerisinde bulunduğu durumun herkes için üzüntü verici bir hal aldığını söyledi.

 

Baykal, düşürülen Rus uçağı ile ilgili en büyük bedeli Antalya'nın ödediğini belirterek, "Ekonomi kalkındı, G20 yapıldı, turizm gelişti derken bir anda işler tam tersine döndü. Şimdi çok ağır bir turizm darbesiyle karşı karşıyayız. Turizm büyük bir krizin içerisine sürüklendi. Turizmin yanında tarım ve ihracat sektörü ciddi darbe yedi. Turizm için kredi fonları ile canlandırmak mümkün ama sebze meyve üreticileri ile ihracatçılar için böyle bir şey mümkün değil" diye konuştu.

 

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın Rus uçağının düşürülmesinin Antalya ekonomisine neler getireceğini tartıştıklarını anlattı.

 

Turizm ve tarım ürünlerinin ihracatının durma noktasına gelmesi açısından bunun vahim durum olduğunu dile getiren Akaydın, "Bu durumun en çok vuracağı ilçelerden biri de Kemer'dir. Çünkü Kemer halkı ekonomisini Rus turistlere dayalı bir sistemden yürütmektedir" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim