• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu: Doğum yapan kadın vatani görev yapıyor
2016-02-03 13:45:04

Davutoğlu: "Doğum yapan kadın vatani görev yapıyor"

AK Parti il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada kadınlara doğum izni müjdesi veren Başbakan Davutoğlu doğumu vatani göreve benzetti.Çalışan...
AK Parti il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada kadınlara doğum izni müjdesi veren Başbakan Davutoğlu doğumu vatani göreve benzetti.

Çalışan kadınların doğuma ilişkin izin ve haklarını güçlendireceklerini söyleyen Davutoğlu  "Yasal altyapımız hazır meclise gönderdik. Bundan sonra doğum nedeniyle ücretsiz izinde geçirdiğiniz süreler memuriyet kıdeminde değerlendirilecek. Çünkü bizim için doğum yapan kadın hem mübarek annelik görevini yerine getiriyor hem de aslında vatani bir görev yapıyor. Doğum yapan bütün kadınlarımızın hizmeti vatani bir hizmet gibidir ve doğum süresi de onun için memuriyetten sayılmalıdır" dedi.

 Başbakan Davutoğlu il başkanları toplantısında konuştu

Doğuma bağlı olarak ilk çocukta 2 ay ikinci çocukta 4 ay üçüncü ve üzeri çocuklarda 6 ay yarı zamanlı ve tam ücretli çalışma hakkı ile çocuğun okula başlama yaşına kadar kısmi süreli çalışma hakkının da tanındığını belirten Davutoğlu  "Artık kadınlarımız doktor mu olayım anne mi olayım, memur mu olayım anne mi olayım gibi ikilemler içinde olmayacaklar" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim