• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Başkanlık açıklaması
2015-12-14 09:45:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ''Başkanlık'' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan dönüşü uçakta, yeni Anayasa ve başkanlık sistemine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu, "Her iki değişiklik...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan dönüşü uçakta, yeni Anayasa ve başkanlık sistemine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu, "Her iki değişiklik için de referandum yapılabilir" dedi.

"Başkanlık, Yarı Başkanlık veya Partili Cumhurbaşkanlığı sistemlerinde seri bir şekilde karar almada rahat olunacak" diyen Erdoğan, "İkinci olarak çift başlılığı ortadan kaldırmak çok önemli. Gazeteler 'Cumhurbaşkanı ile Başbakan'ın arası şöyle veya böyle' diye haberler yapıyorlar. Halbuki ben bu partinin kurucusuyum ve hamdolsun buraya kadar gayet iyi bir şekilde geldik. Benim partide danışmanım olmuş, dışişleri bakanım olmuş, şimdi de başbakanım olan arkadaşımla neden sorun yaşayayım?" dedi.

"Biz ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak istiyoruz. Bunun için de farklı bir çalışma gerekiyor. Bunu yaparken de bu ikilemi kaldırmamız zaten şart." vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Yasal bir zeminde yapmamız lazım. Darbe Anayasası'nı kaldırmamız lazım. Bunu millete götürmek istiyoruz mu dediler, bir de millete götürsünler. Ve inanıyorum ki millet çok büyük bir kahir ekseriyetle böyle bir yeni anayasaya evet diyecektir. Muhalefet başkanlık istemiyor mu, o da ayrıca oylamaya sunulsun" ifadelerini kullandı.  
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Konya Not | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim